DARK için yeni video ve kapak görseli geldi!

Son Güncelleme Tarihi:

Kalypso‘nun yeni oyunu DARK için yepyeni video ve kapak görseli yayımlandı. Stealth-Action RPG türünde bir oyun olan DARK’ın, bu senenin önemli oyunlarından biri olacağı düşünülüyor. RealmForge Studios bu oyun ile bize hem Prototype hem de Vampire: The Masquerade tarzı bir heyecan yaratıyor. Oyunda Eric adlı bir vampiri yönetiyoruz. Eric doğa üstü bir hıza ve güce sahip. Kendisini bulup, yok etmeyi amaçlayan Geoforge Corporation‘dan kaçarken; aynı zamanda düşmanlarını da haklamaya çalışıyor. Eric’e bakınca ve oyun içindeki hand-power’ını (el yetenekleri ve sol el yapısı itibariyle) görünce aklımızda şu soru canlanıyor: “Acaba yeni bir Prototype mı geliyor?”

Oyunda Eric’in kanlı ve karanlık hayatını görme fırsatı buluyoruz. Önümüze gelen vampiri ve Geoforge Corporation askerlerini öldürdüğümüz oyun bu yıl içerisinde Xbox 360 ve PC için raflarda yerini alcak. Oynanış, karakter yapılanmaları ve biraz da oyunun konusu ile ilgili bilgi mi edinmek istiyorsunuz? O zaman DARK’ın demo görüntülerini içeren aşağıdaki video tam da size göre.
DARK gerek önde gelen oyun siteleri, gerek ise oyun eleştirmelerden oldukça iyi puanlar almış durumda. Prototype’ınvampir odaklı oluşumu olarak düşünebileceğimiz oyunda en büyük düşmanımız, köken vampir olarak da bilinen, Steiner yani Lord of the Darkness! Benzer oyunlarda olduğu gibi, DARK’ta da başımız köken vampirler ile dertte. Ve yine her vampir oyununda olduğu gibi bu oyunda da köken vampiri seçmeyip, bizim yanımızda yer alan bir kadın var: Rose. Rose bize her bakıma yardımcı olup, yol gösteriyor.
Şimdi sırada oyunun başlangıcına ilişkin birkaç ek bilgi var. Eric yeni dönüşmüş bir vampir ve dönüşümünün çok ciddi yan etkileri var. Bunlardan biri geçmişini unutması. Eric ne ismini, ne de kim olduğunu, ne yaptığını hatırlamıyor. Tek hatırladığı şey şu: “Susuzluk!”
Evet Eric, sen hiçbir şey hatırlamıyorsun. Ama merak etme biz sana yardım edeceğiz. Mesela adını hatırlatalım sana. Adın, Eric Bane. Yani en azından öyleydi. Eric’in tek istediği ise hafızasına kavuşup, kendini dönüştüren kişiden intikam almak. Biz de Eric’in intikam almasına yardım edeceğiz. Av başlasın!
Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!