Cyberpunk 2077 Yılın Oyunu Ödüllerine Aday Oldu!

Olaylı çıkışı ve yaşattığı hayal kırıklığına rağmen Cyberpunk 2077, yılın oyunu ödüllerinde 2 alanda aday gösterildi.

Cyberpunk 2077 Yılın Oyunu Ödüllerine Aday Oldu!

Kaotik çıkışı ve topladığı tepkiler nedeniyle çok konuşulan Cyberpunk 2077, yılın oyunu ödüllerinde 2 alanda aday gösterildi. The Game Awards Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımlar ile oyunun yılın oyunu ödüllerine adaylığı duyuruldu:

Cyberpunk 2077’nin aday olduğu kategoriler, en iyi rol yapma oyunu ve en iyi müzik ödülü kategorileri oldu. Oyunun en iyi açık dünya oyunu seçilme ihtimalinin pek iyi olmadığını belirtmekte fayda var. Oyunun yaşadığı optimizasyon sorunları ve teknik problemler nedeniyle açık dünya tecrübesi, oldukça eksik kaldı. Oyuncuların açık dünya tecrübesini yaşaması için aylar süren bir güncelleme trafiğinin beklendiğini göz önüne alırsak Cyberpunk 2077’nin bu kategoride pek şansı olmadığını söyleyebiliriz.

Fakat oyunun müziklerinin oldukça sağlam bir ikili tarafından tasarlandığını da göz önüne almak gerekiyor. Brian McNeils ve Eric Craig iş birliği ile tasarlanan müzikler oldukça etkiliydi. Brian’ın Grammy ödülü almış bir müzisyen olduğunu ve Eric’in de aynı şekilde ödül sahibi bir müzisyen olduğunu belirtelim.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.