Cyberpunk 2077 Türkçe Dil Desteği İçerecek Mi?

Son Güncelleme Tarihi:

Hayran kitlesi tarafından dört gözle beklenen Cyberpunk 2077 için Türkçe dil desteği geleceği doğrulandı.

Hikaye tabanlı bir rol yapma oyunu (RPG) olan Cyberpunk 2077, uzun zamandır oyuncular tarafından heyecanla bekleniyor. Oyun, ilk kez 2012’nin başlarında duyurulmuştu. Geçtiğimiz Gamescom’da 48 dakikalık bir oynanış videosu yayınlanmış, bundan önce de E3 fuarında, oyun için bir tanıtım videosu paylaşılmıştı. Şimdi ise dağıtıcı firma Bilkom tarafından atılan tweet ile hayran kitlesinin heyecanı bir kez daha artıyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da bir kullanıcının Bilkom’a yönelttiği paylaşım üzerine Bilkom’dan; “Merhaba oyun Türkçe dil desteği ile satışa sunulacaktır.” cevabı geldi!

Bilkom, daha birkaç gün önce ise Cyberpunk 2077’de Türkçe dil desteği bulunmadığını paylaşmıştı. Bunun üzerine, emin olmak isteyen başka bir kullanıcı attığı tweet ile Bilkom’a hangisinin doğru olduğunu sordu.

Bilkom’dan gelen son açıklama ile oyunun Türkçe dil desteğine kavuşacağı kesinleşmiş oldu:

“Merhaba Türkçe dil desteği konusunun henüz netleşmediği dönemde atılmış bu yanlış yönlendirme tweeti için üzgünüz. Oyun Türkçe dil desteği ile satışa sunulacaktır.”

Cyberpunk 2077 gameplay

Cyberpunk 2077, birinci şahıs kamerasıyla (first person) oynanan bir açık dünya oyunu olacak. PC, Xbox One ve PS4 platformları için çıkış yapacak. Oyunun geliştirici ve yayıncı firması ise herkesin bildiği CD Project Red.

Cyberpunk 2077 ne zaman çıkacak?

Maalesef oyun için henüz net bir çıkış tarihi duyurulmuş değil. Ancak bazı büyük, yabancı oyun dergileri tarafından oyunun 2019’da çıkabileceği tahmin ediliyor. Yine Bilkom’un daha önce yanlışlıkla paylaşıp sonrasında sildiği Tweet’e göre de Cyberpunk 2077, önümüzdeki sene içinde (2019’da) çıkış yapacak. Umarız hayranlarını daha fazla bekletmez.

 

CD Project Red gibi büyük firmaların Türkiye pazarını önemsediği ortada. Umarız bu pazarı fark edip önemseyenlerin sayısı artar, böylece oyunlarda daha fazla Türkçe dil desteğine rastlayabiliriz.

Editörün Gözünden Turnuva: BLAST Pro Series

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!