Cyberpunk 2077 İçin İlk DLC Geliyor!

Cyberpunk 2077 ’nin kaotik çıkışından dolayı gündemden bir türlü düşmeyen CD Projekt RED, oyun için ilk DLC’nin yolda olduğunu belirtti.

Cyberpunk 2077 İçin İlk DLC Geliyor!

Gündemin en sıcak oyunlarından birisi olan Cyberpunk 2077, aldığı güncellemeler ile toparlanma sürecine girmiş olsa da gündemden düşmüyor. Pek çok güncellemeye rağmen oyunun sorunları devam ediyor. Bu sorunların devam etmesinden ötürü satış rakamlarında da önemli bir gerileme yaşandı. Oyunun çıkış yaptığı 1.ay içerisinde oyunun 13.7 milyon kopya sattığı belirtilirken günümüze kadar sadece 18 milyon kopyanın satıldığı açıklandı. Oyunun 2021 yılı içerisinde sadece 5 milyon kopya satması, oldukça kötü bir performans olarak yorumlandı. CD Projekt RED, oyunun kötü gidişatını durdurmaya kararlı olduğunu da yaptığı açıklamalar ile belirtiyor. Bu doğrultuda, oyun için ilk DLC’nin çıkış yapacağı belirtilirken bu DLC paketinin geliş tarihinin de gelecek yıl olduğu belirtildi.

Bu DLC paketi, hikayeye eklemeler de yapacak. Bu DLC, ücretli olacak ve oyuna kapsamlı yenilikler getirmesi bekleniyor. Oyunun stabilleştirilmesine bir katkısı olup olmadığı da DLC’nin piyasaya çıkması ile belli olacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.