Cyberpunk 2077 Güncellemesi Tepki Aldı!

Son Güncelleme Tarihi:

Geçtiğimiz günlerde Cyberpunk 2077’ye yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme, çok yoğun tepkiler aldı ve oyunda daha fazla sorun çıktı.

Cyberpunk 2077 Güncellemesi Tepki Aldı!

Şirket tarafından yapılan duyuruda, güncellemenin çeşitli stabilizasyon geliştirmelerine odaklandığını ve pek çok hatanın giderildiğini söyledi. Ancak oyunculardan pek çok bug bildirimi geldi ve pek çok da olumsuz geri dönüş yapıldı.

Oyuncular, geçtiğimiz günlerde yayınlanan 1.1 güncellemesinden sonra oyunun sıkışmasına ve ilerlememesine neden olan bir hatayla karşılaşmaya başladılar. Down On The Street görevinde Takemura’nın hiç aramaması, The Pickup görevinde Jackie’nin ortadan kaybolması, Epistophy görevinde Delamain’in yardım etmemesi gibi hatalar yüzünden oyun ilerlemiyor ve sıkışıyor.

Yeni bir kayıtla da bu hatanın düzelmemesi, oyun zevkini iyice öldüren bir faktör oldu. Takemura görevindeki bug ile alakalı geçici bir çözüm yayınlandı ve bu çözümü uygulayarak en azından başka bir güncellemeye kadar oyunu oynayabilirsiniz. Şu adımları izleyerek hatadan kurtulabilirsiniz:​

  • Takemura ve V Wakako’nun ofisinden ayrılmadan önce bir oyun kaydı yükleyin​.
  • Takemura ile görüşmeyi ofis dışında hemen bitirin​.
  • Bitirilen konuşmanın hemen ardından ve görev güncellendiğinde oyun içerisinde 23 saat atlayın​.
  • Holocall’ın tetiklenip tetiklenmediğini ve Takemura ile diyaloğun başlayıp başlamadığını görün.
Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.