CS:GO’ya Güvenilir Mod Valve Tarafından Eklendi!

Steam üzerinden en çok oynanan FPS oyunu olarak bilinen efsanevi oyun Counter Strike’ın hile yaralarına Valve tarafından bant çekilmeye devam ediliyor. Source 2 motorunun yakın zamanda çıkacağının duyurulmasının ardından bir anti hile adımı daha Valve tarafından atıldı.

Valve’in göz bebeği olan CS:GO, özellikle Riot Games tarafından piyasaya sürülen Valorant oyununun çıkışıyla birlikte çeşitli eleştiriler almıştı. Hile koruma sistemlerinin yetersiz olduğu ve bu durumu iyileştirme adına bir adım atmadığı tartışılan Valve son yayınladığı update ile bu konuda bir adım atmış oldu.

Oyunun resmi blog sayfası olan blog.counter-strike.net üzerinden paylaşılan bir yazı ile duyurulan CS:GO Güvenilir Mod, oyunu hilecilerden daha da ayrıştırmayı planlıyor.

Yapılan duyuruda belirtilene göre bu mod ile birlikte artık oyunla etkileşime girebilecek program ve dosya türleri önemli ölçüde kısıtlanıyor. Artık oyuncular varsayılan olarak CS:GO’yu “Güvenilir Mod’da” başlatacak ve böylece üçüncü taraf dosyaların oyunla etkileşimi engellenmiş olacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.