CS:GO’da Tartışma Konusu Olan Smoke Hatası Düzeltildi!

CS:GO’da tartışma konusu olan smoke hatası Valve tarafından son güncelleme ile giderildi.

Geçtiğimiz gün çok fazla tartışma konusu olan, PGL Major Antwerp‘te Ilya “⁠m0NESY⁠” Osipov tarafından Mirage haritasında kullanılan sis bombası hatası çok fazla tartışmaya neden olmuştu:

“m0NESY” tarafından kullanılan bu hata, çok fazla tartışmaya yol açmıştı. Major’da rekabeti düşürdüğü gerekçesi ile bazı oyuncular bu hatanın kasten kullanılmasının acilen yasaklanması gerektiğini belirtmişti. Bu tepkilere rağmen turnuva organizatörü PGL, turnuva bilgisayarlarında CS:GO’nun son sürümünü kullandıklarını ve bu hatanın turnuvada kullanımına izin verileceğini belirtmişi. Bunun üstüne tartışmaların daha fazla artması ile beraber Major’a katılan tüm takımlar, CSSPA(Counter-Strike Profesyonel Oyuncular Birliği) ile beraber bu hatayı turnuvada kullanmayı kendi içlerinde yasaklamıştı.

Son güncelleme ile hata giderildi:

Bu hatanın bulunmasından günler sonra ise CS:GO’nun yapımcısı Valve, tepkilere cevap verip bu sabah CS:GO’ya gelen güncelleme ile beraber bu hatanın giderildiğini belirtti. Ardından turnuva organizatürü PGL ise tüm bilgisayarların en son sürüme güncellediği ve turnuvada smoke hatasının giderildiğini belirtti.

Bu hatayı turnuvada kullanan G2 takımı ve oyuncusu moNSEY’in herhangi bir ceza alıp almayacağı ise henüz belli değil.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!