CS:GO Ücretsiz Oldu, Yeni Battle Royale Modu!

Son Güncelleme Tarihi:

Counter-Strike: Global Offensive, PC ve Mac’te artık resmi olarak Free-to-play oldu, yeni bir de Battle royale modu eklendi.

Geçtiğimiz haftalarda yalnızca botlara karşı oynayabildiğimiz bir sürümünü ücretsiz olarak sunan Valve, bizleri şok eden bir kararla oyunu ücretsiz yaptı. Oyuna bir de mini Battle Royale modu eklendi.

CSGO ücretsiz mi?

Daha önce telefonla doğrulama yaparak aldığımız Prime Status, daha önce oyunu almış olan herkese ücretsiz verildi. Bunun bir de göstergesi olarak, oyuna eskiden sahip olanlara profilinizde de sergileyebileceğiniz, Loyalty Badge adında bir rozet verildi. Yeni güncellemeyle hesabınızı Prime Status’a yükseltebilmek için 77,5 TL vermeniz gerekiyor.

Prime Status olunca ne oluyor?

Daha önceki versiyonda, yalnızca Prime Status olanlarla maça girebilmek için bir seçenek vardı. her telefonla bir hesaba doğrulama yapabildiğiniz için, Rekabetçi maçlarda karşınıza hile gelme olasılığını oldukça düşürüyordu. Yeni güncellemeyle beraber, bu özellik güncelleme öncesi oyuna sahip olanlara ve 77,5 TL verecek olan hesaplara verilecek. Eski versiyonda maç izlerken düşürebildiğimiz hatıra eşyaları, maç sonu düşebilen eşyalar ve silah kasaları, yalnızca Prime Status olanlara düşecek.

Yani Oyuna ücretsiz erişenler herhangi bir eşya düşüremeyecek.

Danger Zone ile neler geldi?

Yeni güncelleme ile eklenen Danger Zone modunda 18 kişiye kadar oynayabiliyorsunuz. Solo veya 2 kişilik takımlar halinde oynanabiliyor. Bildiğimiz Battle Royale olanlarına kıyasla “mini Battle Royale” diyebileceğimiz türden bir oyun. PUBG’deki uçak veya Fortnite’daki otobüse kıyasla, CS:GO’da da AirDrop olayı “dronlarla” yapılmakta. Ayrıca harita için de Danger Zone içerisinde kullanabildiğiniz, alanın nereye kapandığını gösteren bir tablet eklenmiş durumda.

Tablette hareketlerinizi ve Airdrop’un nereye düşebileceğini görebiliyorsunuz. Haritaya indiğinizde ekipman, para ve airdrop eşyaları toplayarak başlayıp, 10 dakikaya kadar uzayan bir serüvene dalmış oluyorsunuz.

Para mı?

Evet, oyun içerisinde para da kazanabiliyorsunuz. Kasaları patlatarak, hostesleri kurtarma alanına taşıyarak ve hedef infaz görevleri yaparak para kazanabiliyorsunuz. Alıştığımız: lootla-öldür mantığının birazcık dışına çıkarak oyun içerisinde de oyunlaştırmalar eklenmiş durumda. Kazandığımız paralarla tabletimizi güncelleyebiliyor, yeni silahlar alabiliyoruz.

Oyun içerisinde normal CS:GO içerisinde bulunan tüm tabancalar, nişancı tüfekleri, hafif ve ağır makinalı tüfekleri bulabiliyoruz.

Kısa bir süre için, oyuncular Danger Zone modunda oynayarak ve exp kasarak MP5-SD | Lab Rats ve 17 nadir silah skinini alabilirler.

AK-47’ye Asiimov geldi!

Uzun bir süre sonra oyunun en çok oynanan silahına Asiimov Skini geldi. 🙂

Epic Games Mağazası, Steam’e Rakip Olmaya Geliyor!

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.