CS:GO Profesyonel Arenada Son Yaşanan Sıkıntı: Ghosting

CS:GO son zamanlarda oldukça yaygın olan “ghosting” problemini yaşıyor.

 

Bilmeyenler için Ghosting nedir, birazcık anlatalım:

Ghosting, online oyunlardaki oyuncuların normalde bilmesine olanak tanınmayan bilgilerin (nerede olduklarının, sahip oldukları item veya kartların vs.) oyuncuya bildirilmesidir.

Örneğin; First-Person Shooter oyunlarındaki ölü oyuncuların, karşıdakilerin yerlerini takım arkadaşlarına söylemesi veya Hearthstone oynayan birisinin karşısında streamer varsa yayından kartlarını öğrenmesi gibi.

 

Ghosting artık yayıncı-oyuncu sınırlarını aşarak profesyonel arenaya da taşmış durumda. Geçtiğimiz haftasonu yapılan ESL Pro League Season 5 turnuvasında da bir ghosting problemi yaşandı.

G2 Esports-North maçında, Inferno haritasında G2’den Kenny “KennyS” Schrub’ın Awp ile ikiye karşı bir kaldığı durumda cam odanın önündeki kalabalık önce bombanın A bölgesine gittiğini, daha sonra da North takımındaki 2 kişinin de Pit bölgesinde olduğunu söylüyorlar. Oyuncular cam bir odadayken “ses geçirmez” kulaklık taksalar da, bazı durumlarda kulaklıkların ses geçirdiği daha önceden birçok oyuncu tarafından belirtiliyordu.

Olayı 3:04:00’dan itibaren izleyebilirsiniz.

 

 

North takımının yıldızı, Kristian “k0nfig” Wienecke ve takım kaptanı Mathias “MSL” Lauridson başta olmak üzere birçok profesyonel CS:GO oyuncusundan Twitter üzerinden tepkiler geldi.

 

 

Overwatch Temalı PS4 ve Xbox One Oyun Kolu Üretildi!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.