CS:GO’da VAC Rüzgarları Esiyor!

VAC mı? Yine mi?!

Oyuncuların favori oyunu, Espor sektörünün gözdesi Counter-Strike: Global Offensive’de gün geçmiyor ki bir VAC dalgası daha essin. Steamdb.info verilerine göre bugün (19 Temmuz 2018) 60.000’den fazla kullanıcı yasaklandı. Üstelik çoğu kullanıcı profilini gizlediği için bu rakamdan çok daha fazla kullanıcının yasaklandığı biliniyor.

CS:GO - VAC Dalgası (19 Temmuz 2018)

CS:GO – Ban Dalgası (19 Temmuz 2018)

Geçtiğimiz indirimlerde oyun tekrardan 12.5 TL fiyatına düşmüştü, oyunun fiyatının düşmesi de hilecilerin yüzünü güldüren cinsten. Her indirimin ardından birçok kullanıcı VAC’ın tadına bakıyor fakat bu sefer sayıları oldukça fazla gibi görünüyor.

Esp takımının oyuncusu Flex, canlı yayında hile yaparak VAC sistemi ile yasaklanıyor:

Hilecileri ile meşhur olan CS:GO, daha önce Profesyonel Espor Turnuvaları’nda bile hileye ev sahipliği yaptı. Valve henüz hilecilerin önüne geçebilmiş değil. Bildiğiniz gibi oyunda hali hazırda bir sistem var, Overwatch. Belirli bir seviyenin üzerinde olan oyunculara verilen bu kontrol sistemi sayesinde oyuncular raporlanan maçları izleyebiliyor ve onların hileci olup olmadıklarına karar veriyor. Sosyal medya üzerinde Valve’ın yeni bir Anti-Cheat sistemi geliştirdiği konuşuluyor, bu sistemin hilecilerin önüne geçeceğini umuyor, sizlere bol bol kill aldığınız oyunlar diliyoruz!

Beşiktaş CS:GO Kadın Takımı Mı Kuruyor?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!