CS:GO | Sprey Nedir? Nasıl Yapılır?

CS:GO, günümüzün en popüler oyunlarından birisi, mücadeleci yapısı sayesinde oyuncuları kendisine çekmeyi başarıyor. Bir oyunu sürekli oynadıkça doğal olarak oyuncularda bu oyunu daha iyi oynamak istiyor. Sizlerin daha iyi CS:GO oynamasını sağlayabilecek olan birçok yöntem var. Öğrenmeniz gereken şeylerden birisi de sprey. Hayır, sprey dediğimiz şey T’ye basarak gerçekleştirdiğimiz olaydan biraz daha karmaşık bir mevzu. Peki Sprey nedir? İşte bu yazımızda sizlere bunu anlatacağız.

Peki sprey nedir? Nasıl Yapılır?

Sprey, basit olarak silahın geri tepmesi sırasında oluşan örüntüyü belirli fare hareketleri kullanarak sönümlemektir. Bu sayede merminin tepme sonucu gittiği yönü kontrol edebilirsiniz. Her silahın kendisine ayıt bir sprey yolu vardır. Bu yolları sıkı çalışma ile öğrenmeniz mümkündür. Bunun için belirli sitelerden veya Topluluk Haritalarından faydalanabilirsiniz.

Aşağıda AK47’ye ait olan atış şemasını görebilirsiniz. Bu şema size AK47’yi düz bir şekilde sıkarsanız mermilerin nereye gideceğiniz gösterir.

Aşağıdaki şemada ise eğer farenizi şekildeki motifte hareket ettirirseniz mermilerin nereye gideceğini görürsünüz.

Boş haritalarda veya botlarla yapılan maçlarda sprey çalışarak oyunculuğunuzu geliştirebilirsiniz. Ayrıca bu linki takip ederek daha fazla Sprey yöntemi inceleyebilirsiniz.

PS Plus Kullanıcılarına Ücretsiz Fortnite Battle Royale Eşyası!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!