Counter-Strike: Online Türkiye kapanıyor!

Nexon Türkiye‘nin bugün paylaştığı bir bildiride CS:Online’ın Türkiye sunucusunun 30 Aralık‘ta kapatılacağı duyuruldu. Yani bu demek oluyor ki 2015 yılında Counter-Strike:Online Türkiye olmayacak!

Nexon Türkiye’den yapılan duyuru ise şöyle:

Üzülerek belirtmek isteriz ki 30 Aralık 2014 tarihinden itibaren Counter-Strike Online (CSO) savaş meydanları artık erişilebilir olmayacaktır.

2013’ün Mayıs ayında, Nexon Europe büyük bir tutku ile efsanevi FPS oyunu olan CSO’yu Türk kullanıcılarının hizmetine soktu. Resmi lansman ile başlayan bu serüvende yeni içerikler ve etkinlikler katarak güçlü bir topluluk ve en önemlisi sizlere harika bir oyun ortamı sunmak için çabaladık. Malesef, bir çoğumuzun gecesini gündüzünü geçirdiği bu savaş meydanlarını kapatmak gibi zor bir karara varmış bulunmaktayız.

Bu durumun bir çoğunuzu derinden üzdüğünün farkındayız. Umarız ki bir çoğunuz için savaş alanlarında geçirmiş olduğunuz zaman içerisinde uzun zaman hatırlayacağınız anılar elde etmişsinizdir. Bir çok yeni arkadaş edindiniz, yenilmez klanlar kurdunuz ve amansız savaş deneyimlerine girdiniz. Bizlerde sizler gibi bu oyun için büyük bir sevgi ve saygı besledik ve bu süre zarfında büyük deneyimler kazandık.

Savaş alanlarının kapanacağı için, Nexon Cash ile satın alabileceğiniz öğelerin yer aldığı market 26 Kasım 2014 tarihinde hizmet dışı kalacaktır. Oyun içinde yapmış olduğunuz harcamaların telafisi için 10 Aralık 2014 tarihinde sizlere bir duyuru yapılacaktır.

Sizlerin bu oyunda ne kadar deneyimli olduğunu biliyoruz ve Steam platformu üzerinden yayımlanan Counter-Strike Nexon: Zombies oyununun siz deneyimli Türk oyuncuların servisine 22 Aralık 2014 tarihinde açılacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!

CSO savaş meydanlarında ateşkes duyurulacak olmasına ragmen, sizleri farklı maceralar beklemekte! Aşağıda Nexon Europe tarafından Türkçe olarak sunulan diğer oyunları görebilirsiniz:

– Counter-Strike Nexon: Zombies
– Combat Arms
– War Rock
– United Eleven

Sizleri daha sağlıklı hizmet vereceğimiz bu yeni maceralarda aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bir kez daha, CSO’ya göstermiş olduğunuz ilgi ve sadakat için hepinize tek tek teşekkür eder ve yeni maceralarınızda hepinize bol şans dileriz.

Saygılar,
Nexon Europe CSO Ekibi

Bu üzücü haberden sonra bakalım Nexon ne gibi çalışmalar yaparak Türk oyuncularının tekrar yüzünü güldürmeye çalışacak?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!