CNN Türk'te TBF heyecanı!

Son Güncelleme Tarihi:

Ülkemizde e-sporların son zamanlardaki hızlı yükselişi devam ediyor. Özellikle Riot Games desteğiyle League of Legends’ın ülkemizde yayılması, e-spor dünyasına yeni bir kapı açtı. Yaptığı her etkinlikle farkını ortaya koyan League of Legends son olarak TBF yani Türkiye Büyük Finali ile gündeme gelmişti.

Daha önceki turnuva ortamlarının aksine, bu turnuva inanılmaz bir mekanda düzenlenmişti. Maçka Küçükçiftlik Park’ta yapılan TBF’de binlerce kişi organizasyonu canlı olarak turnuva alanında izlemişti. İnternet üzerinden izlemeler de dahil edildiğinde toplam 377.387 tekil izleyiciye ulaşılmıştı.

Dark Passage, Team Turquality, HWA Gaming ve ANT Gaming arasında kıyasıya çekişmeye sahne olan turnuva herkes tarafından takdir edilmişti. Turnuvadan sonra Dark Passage ve Team Turquality takım sorumlularıyla, Riot Games Türkiye ekibinden Erdinç İyikul, CNN Türk’teki “Multiplayer” adlı programda League of Legends ve e-spor’u tanıtmışlardı.

Bu konuda esas önemli haber ise az önce geldi: “Türkiye Büyük Final Etkinliği’nin geniş özeti 01:15’te CNN Türk ekranlarında olacak!”

Ülkemizde düzenlenen bir e-spor turnuvası ilk defa TV ekranlarına taşınacak. Bu büyük ana tekrar tanık olmak isteyenler veya turnuvayı kaçıranlar, CNN Türk ekranlarında heyecana ortak olabilirler.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!