ClanBase faaliyetlerine son verdi

Son Güncelleme Tarihi:

Başta Counter-Strike ve Quake gibi oyunlarda yıllardır dev etkinlikler organize eden ClanBase, kısa bir süre önce aktif faaliyetlerine son verdiğini duyurdu. Bu bağlamda verilen bilgilere göre en geç üç hafta sonra resmi internet sitesi clanbase.org’u da kapatacaklarını belirten yetkililer, yaptıkları uzun bir açıklamayla tüm e-spor arenasına veda ettiklerini resmen duyurmuş oldular.

Günümüzden yaklaşık on sene önce Global Gaming League tarafından satın alınan ve bir süreliğine işlerini yoluna koyan ClanBase, 2007’de düzenlemeye kalktığı EuroCup için katılımcılara herhangi bir ödül sun(a)mayınca gözden düşmüş, bu tarihten 3 sene sonra da $40,000 karşılığında Game-Hosting bünyesine katılmıştı.

ClanBase, NationsCup adını verdiği ve ülkelerin milli takımlarıyla katıldığı dev bir organizasyonu da düzenliyordu.

ClanBase, NationsCup adını verdiği ve ülkelerin milli takımlarıyla katıldığı dev bir organizasyonu da düzenliyordu.

ClanBase, dünyaca ünlü e-spor etkinliklerinin organize görevini başarıyla yerine getirerek taraflı tarafsız çoğu insan tarafından sevilmiş, benimsenmişti. Şimdilerde bu dev firmanın faaliyetlerine son vermesi, manevi açıdan oyuncuları yaralarken, ilerleyen dönemde ClanBase gibi yapılanmaların olabileceği fikri yüzleri güldüren tek teselli oldu.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!