Chrome Kullanıcıları İçin Kötü Haber

Chrome kullanıcıları son haliyle bile aşırı RAM kullanımından dolayı şikayetçiydi. Yeni gelen güncelleme ile birlikte RAM kullanımı daha da arttı.

Chrome’nin Bellek Kullanımında %10’luk Artış

Google geçtiğimiz günlerde Specter CPU güvenlik açıkları nedeni ile getirdiği güncelleme ve düzeltmelerin bellek kullanımını artırdığını açıkladı. Mevcut güvenlik açığının kapatılması ve olabilecek saldırıların önüne geçmek için yapılan ekstra işlemler nedeni ile RAM kullanımında artışa gidildi. Google yazılım mühendisi Charlie Reis “Çok sayıda işlem nedeniyle gerçek iş yüklerinde ekstra olarak %10-13 toplam bir artış var.” diyerek durumu özetlese de kullanıcılarının zaten şikayetçi oldukları durumun daha da can sıkıcı bir hal alması düşündürücü. 4GB RAM ve daha düşük seviyelerdeki sistemler için %10’luk bir artış ciddi önem arz ediyor.

Bu değişiklik sonucunda Windows, Mac ve Chrome OS’de bellek kullanımında artışa gidilecek fakat Google bu etkiyi azaltmak için çalışacağını duyurdu. Charlie Reis “Ekibimiz Chrome’yi hem güvenli hem hızlı tutmak için yoğun çaba harcıyor.” dedi. Geçtiğimiz günlerde de Microsoft Google tarayıcısının diz üstü bilgisayarlarının pil ömrü için kötü olduğunu duyurmuştu.

Netflix, La Casa De Papel’in Yapımcısı İle Anlaştı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!