ChatGPT, Sadece 2 Ayda 100 Milyondan Fazla Kullanıcıya Ulaştı

OpenAI tarafından geliştirilen ve yapay zeka ile desteklenen sohbet botu ChatGPT, kısa bir süre önce kullanıma sunulmuştu ve o andan beri kullanıcıların favori botlarından biri haline gelmişti. Kullanıcıları için paragraflar oluşturabilen, matematik problemlerini çözebilen ve hatta kod dizinleri oluşturabilen ChatGPT, sadece 2 aylık süreç içerisinde 100 milyondan fazla kullanıcıyı geride bırakmış durumda.

UBS tarafından paylaşılan bir analize göz atacak olursak bot, tarihin tüketiciye yönelik en hızlı büyüyen uygulaması haline geldi. Hatta bu durum için UBS yazarları, “Son 20 yıl içerisinde bu kadar hızlı büyüyen bir internet uygulaması gördüğümüzü hatırlamıyoruz.” gibi iddialı ifadelerde bulundu. SimilarWeb tarafından elde edilen verilere göre ise ChatGPT’i günlük olarak 13 milyondan fazla kişinin kullandığı bilinenler arasında.

Microsoft tarafından milyonlarca dolarlık yatırımlar alan ChatGPT, Instagram’ın tam iki buçuk yılda ulaştığı kullanıcı sayısına sadece 2 ayda ulaştı. Bu da sistemin ne kadar iyi çalıştığını ve kullanıcıların verim aldığını gözler önüne seriyor. Google’ın da ChatGPT’e rakip bir yapay zeka sistemi geliştirdiği biliniyor.

Hadi gelin, ChatGPT’e bir göz atalım:

GameXNow ailesi olarak ChatGPT’den bizler için uzayda geçen bir oyun hikayesi oluşturmasını istedik. Oluşturduğu hikaye ise oldukça ilgi çekici görünüyor.

ChatGPT’den bu hikayeyi geliştirmesini, daha uzun hale getirmesini ve karakterler eklemesini, hatta bu karakterlere isimler vermesini bile isteyebilirsiniz. Eğer sizler de yapay zeka botu ChatGPT’i denemek istiyorsanız bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!