Çeyrek Final: Oyunfor.CREW vs Galakticos – 2017 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi

Son Güncelleme Tarihi:

1. Maç
Normal sezonda da rakibine korku salan Galakticos ormancısı “kOu” maça dakika 4’te hem üst koridor hemde alt koridor baskını yaparak başladı. Üst koridorda Elwind’in sıçrasını alan ormancı alt koridorda ise takımının ilk kanı almasını sağladı. Rakip ormancı Mojito ise k0u’yu adım adım takip etmeyi başararak takımını oyun başında oyunda tutmayı başardı ve karşı baskınlarda doğru zamanlama ile skoru eşitlemeyi başardı. İlk kuleyi üst koridordan GAL ekibi alırken, CREW aynı anda alev ejderi alarak rakibine cevap verdi. Makro oyunda GAL takımı bir şeyler yapmak isterken, CREW ise tam bir takım oyunu ortaya koyarak rakibi karşısında hem kule hem de skor avantajını ele geçirdi. Elwind hem ışınlan hemde ultisi sayesinde ayrık ittirerek rakibi zor durumda bırakırken onun bu hamlesi takımına hem bir kule hemde ikinci alev ejderini getirdi. Rakibi karşısında kurduğu üstünlüğü rakip ormanı ele geçirerek iyice pekiştiren CREW, rakip ormanda tek yakaladığı her oyuncuyu gri ekrana bakmaya gönderdi. Galakticos 25. dakikada son bir takım savaşı yapmayı denesede takım oyununu daha iyi oynayan CREW, Shen’in kışkırtması, LeBlanc’ın zinciri, Malzahar’ın ultisi ile rakibini kilitlerken arka taraftaki Caitlyn 4’te 4 yapınca hiç bir takım üyesini kaybetmeden katliam yapmayı başararak ilk maçın kazanan tarafı oldu.

2. Maç
Maç yine çok hızlı başladı. k0u kendi mavisini alırken, Mojito tarafından ziyaret edilince ikiside takım arkadaşlarını çağırınca oyun takım savaşı ile başladı fakat kimse ölmezken Mojito rakip maviyi çalıp olay yerinden uzaklaştı. k0u yine ilk maçta olduğu gibi alt koridorda baskını yaparak takımının ilk kanı almasını sağladı, Mojito ise yine ilk maçtaki gibi doğru zamanda doğru yerde olarak karşı baskından iki kill çıkararak takımını skor olarak öne geçirdi. Şuana kadar k0u ve Mojito mücadelesi olurken takım oyununu daha iyi oynayan CREW bu maça da daha önde başladı. İletişim konusunda rakibine göre daha iyi bir görüntü sergileyen CREW hem alev ejderini hem de ilk kuleyi alarak GAL karşısında ufak adımlarla öne geçmeye devam etti. Galakticos ekibi oyunu açmakta zorlanırken, CREW 4k altın ve 3 kule öne geçti. İlk maçta Shen ile oyun yapan taraf CREW olurken bu oyunda aynısını yapan taraf GAL ekibi oldu. Oyun içi görevlerde CREW hem kulelerde hemde ejderlerde öne geçti. İlk oyunda yargı dağıtan Caitlyn bu oyunda da aynı etkiyi yaratmaya devam etti. Fakat ilk oyunu taşıyan Elwind bu maçta Kennen ile rakibininde sürekli üstüne oynaması yüzünden 2-5-1’e geldi. CREW oyuna Mojito ve Madness ile tutundu. CREW 3 ejder, 1 Baron ve 6 kule ile oyun içi görevlerde rakibi karşısında tam bir gövde gösterisi yaparak baron etkisi ile ilk inhibitörü açmayı başardı. GAL oyunu tamamen Elwind ve Godbro üzerine kurarken iki oyuncuda tilt olmamak için çok uğraş verdi. Görevlerde çok büyük üstünlük kuran CREW rakine sadece 2 kule vererek ikinci maçında kazananı oldu.

3. Maç
Maç yine alt koridorda gerilimle başladı. Dakika 1’de iki botlane oyuncularıda şifa-bitkinlik kullanarak başladı fakat ilk kanı dökebilen olmadı. Caitlyn bu sefer GAL ekibi tarafından seçilirken, Madness seçim hakkını Ashe üstünde kullandı. Mojio yine Graves ile vadiye inerken, k0u imza şampiyonlarından LeeSin ile tekme atmaya geldi. Shen iki tarafa yar olmazken, Elwind en sevdiği şampiyonlardan Camille ile üst koridorda Gragas karşısında üstünlüğünü kabul ettirdi. Orta koridor ise ilk kanın döküldüğü yer oldu. LeeSin-Orianna ikilisi Syndra karşısında etkili olurken GAL yine ilk kanı alan taraf oldu. Buna cevap olarak yine yine ve yine ilk ejderi alan taraf CREW oldu ve şans onların yanında olmalı ki ilk ejder yine alev ejderiydi. Üç oyundur olduğu gibi maçın adamı yine Graves ile Mojito oldu şuana kadar. Doğru zaman doğru yer sanırım Mojito için serinin en uygun ifadesi oldu. İkinci maçta tilt olan Elwind bu maçta tam anlamıyla yeniden doğdu. Camille ile hiç acımayan oyuncu, alev ejderi önünde çıkan takım savaşında Ashe ile birlikte takımını sırtlayan oyuncu oldu. GAL bu savaşta ilk defa ejder almasına rağmen katliamda kurtulamayarak CREW rakibi karşısında çok öne geçti. Elwind için ayrık ittirme bir marka oldu artık. Takımınıza alın ayrık ittirsin felsefesi ile rakibini şaşırtan CREW, Elwind ayrık ittirken rakibinin baronu almasına engel olamadı. Her ne kadar Mojito çalmak için içeri girsede başarılı olamasada, Elwind’in alt koridorda inhibitörü açması ile rahat bir nefes aldı. Elwind tamamen ayrık ittirirken ikiye bölünen GAL üç birden kaybetti. GAL ekibinin yapacak bir şeyi kalmayınca CREW rahatça inhibitörlerin tamamını açtı ve oyunu kazanarak yarı finale çıkan taraf oldu.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!