CD Projekt Red Hacklendi!

Cyberpunk 2077 yüzünden çok sıkıntılı bir süreç geçiren CD Projekt Red, bu sefer de hacklendi ve şirketin tüm önemli bilgileri çalındı!

CD Projekt Red Bir Anda Hacklendi!

Cyberpunk 2077 oyunundan dolayı zor günler geçiren CD Projekt Red, adına açılan dava ile uğraşırken bir darbe daha yedi. Bir bilgisayar korsanının şirketin tüm önemli bilgilerini ele geçirdiği belirtildi. Yapılan açıklamada, oyunların kaynak kodları ve önemli iş görüşmeleri de dahil, pek çok gizli bilginin çalındığı açıklandı.

CD Projekt Red’in Twitter hesabından yapılan açıklamalara göre bilgisayar korsanı, şirketin yerel ağına sızmayı başardı. Ancak kullanıcı bilgilerinin güvende olduğu belirtildi. Saldırının tek hedefi şirketin kendisi olarak kaldı.

Şirkete bir text dosyası aracılığıyla not bırakan bilgisayar korsanı, tüm değerli bilgileri ele geçirdiğini belirterek nelerin eline geçtiğini açıkladı. 48 saat süre veren ve pazarlık yapılmazsa bu bilgileri yayacağını belirten korsanla ilgili henüz net bir bilgi yok. Şirket ise kesinlikle pazarlık yapılmayacağını ve sorumluların bulunacağını belirtti.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.