Çapraz Platform Sistemi EA Games’in Kapısını Çaldı

EA, oyuncuları tek çatı altına toplayan çapraz platform sistemi hakkında açıklama yaptı.

Electronic Arts yatırım ilişkileri başkan yardımcısı Chris Evenden, kendisi ile yapılan bir röportajda kritik değer taşıyan oyunlarını çapraz platform haline getirmek istediklerini söyledi.

Farklı platformdaki oyuncuların aynı çevrimiçi sunucuda bulunmasını sağlayan bu sistem Fortnite’daki başarıdan sonra epey rağbet almaya başladı. Röportajda da Fortnite örnek gösterilerek EA Games’in bu konuda her hangi bir hamle yapıp yapmayacağı sorulmuş. Chris Evenden’ın tam cevabı ise şöyle:

Şu sıralar kilit oyunlarımızı Fortnite’ın yolundan giderek çapraz platform üzerinden oynanabilir hale getirmeyi amaçlıyoruz. Özellikle de geniş ve çeşitli bir oyuncu kitlesine sahip olan oyunlarımızı.

Bilgisayar ve mobil platformu veya mobili ve konsol platformunu bir araya getirmek ayrıca aile ve arkadaşları da bir araya getirir. Ve bizce bu sistem gelecekte oyun geliştirme profilimiz için oldukça önemli.

Battlefield 5 veya Anthem için çapraz platform özelliği duyurulursa EA için güzel bir ilerleme olacağı kanısındayım. FIFA 19 için de böyle bir şey duyurulursa insanlar yeni bir FIFA almak için daha fazla neden görecektir.

Origin On the House Sistemi “Emekli” Oldu

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!