Call of Duty Black Ops 4 Açık Beta Tarihi Duyuruldu!

Son Güncelleme Tarihi:

Call of Duty Black Ops 4 açık beta süreci önümüzdeki ay başlıyor.

Call of Duty serisinin bu sene duyurulan yeni oyunu Black Ops 4 tüm oyuncuları şaşırtmıştı. Ancak şaşırılan nokta oyunun ne kadar etkileyici veya güzel göründüğü değil, yıllardır sürdürülmekte olan Call of Duty mantığından çıkmasıydı. Oyunda hikaye modu olmayacaktı. Fazlaca cesur bir hamle yapan Activision, artık alıştığını düşündüğümüz sözleri yeniden kendisine karşı duymuştu. Zamanında Captain Price, Soap MacTavish gibi isimleri bizlere getiren firmayla şimdiki firmanın nasıl aynı olabildiği düşüncesini artık bir kenara bırakmamız gerektiği kanısındayım. Popüler kültürün etkisi altındaki Battle Royale furyasına da dahil olduktan sonra pek fazla şaşırmamak gerek bu oyun için. Onun yerine gelin bize sunabildiği şeylere bakalım. Bugün yapılan bir duyuru ile Call of Duty Black Ops 4 açık beta sürecinin başlayacağı tarih açıklanmış oldu.

Ancak bu tarih platformlar arasında değişiklik gösteriyor. Tüm oyuncuların Call of Duty Black Ops 4’ü ilk kez deneyimleyebileceği açık beta 3-6 Ağustos tarihleri arasında PlayStation 4 platformuna özel olarak oynanabilir olacak. Bu deneme süreci 10-13 Ağustos tarihleri arasında ise hem PlayStation 4 hem de Xbox One oyuncularına açık olacak. PC platformunda ise bu süreç biraz farklı işlemekte. Öncelikle PC sahiplerinin açık betayı Steam üzerinden oynayabilmesi mümkün değil. Beta onun yerine Battle.net üzerinden oynanabilir olacak. Neden diye soracak olursanız sizlere Activision ile Blizzard’ın çok ta yakın olmayan bir tarihte birleştiğini söyleyebilirim. Bunun yanında açık betanın PC platformu için oynanabilir olacağı tarihler de farklılık gösteriyor. Call of Duty Black Ops 4’ü ön sipariş üzerinden satın alanlar betaya bir gün önceden giriş yapabilecek. Oyunu henüz satın almayanlar için ise deneme sürümünün başlayacağı tarih 11 Ağustos olmakla birlikte bitiş tarihi ise 13 Ağustos.

Ayrıca Ağustos ayında gerçekleşecek bu deneme süreci dışında bir açık beta daha olacak. Eylül ayında başlayacağı söylenen bu açık beta Call of Duty serisinde ilk kez bulunacak olan Battle Royale modunu barındırmakta. Oyunda geçen adı ise Blackout. Yani oyuncuların yeni modu daha iyi denemeleri için ayrı bir zaman ayırmışlar.

Aslına bakarsanız Call of Duty’nin yeni bir şeyler denemesi o kadar da kötü sayılmaz. Bazen sürekli gidilen formülden çıkıp oyunculara farklılık sunmak gerekir. Çünkü aynı şeyleri tekrar tekrar yaparsanız sıkıcı bir hal alabilir. Far Cry gibi. Zaten sahip oldukları mantık çok uzun zaman önce zayıflamaya başlamıştı. Ancak bu değişiklik fikrine bu şekilde başvurmaları ne kadar doğru orası tartışılır.

GameX 2018 Basın – Youtuber&Streamer Başvuruları Başladı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!