Büyük Etkinlik Comic-Con 2017’ye Sayılı Günler Kaldı!

Büyük etkinlik Comic-Con: San Diego 2017 ‘ye bildiğiniz gibi sayılı günler kaldı. Amerika’nın Kaliforniya Eyaleti’ne bağlı San Diego’da düzenlenen etkinlik 20 Temmuz’da başlayacak ve 23 Temmuz tarihinde sona erecek.

 

 

Comic-Con Nedir?

San Diego Comic-Con (SDCC) 1970’ten beri düzenli olarak her yıl Amerika’nın Kaliforniya Eyaleti’ne bağlı San Diego’da düzenleniyor. San Diego Fuar Merkezi’nde düzenlenen etkinlik 4 gün sürüyor (perşembeden pazara). San Diego Comic-Con başlangıçta adından da anlaşılacağı üzere çizgi roman fuarıydı. Ne var ki zaman geçtikçe -özellikle son yıllarda Hollywood ve oyun firmalarınca dikkat çektikçe- çizgi roman fuarı olmanın ötesine geçmiş ve çok kapsamlı bir alt kültür etkinliği haline gelmiştir.

 

1974’ten beri her sene Comic-Con esnasında Inkpot Ödülleri ile Will Eisner ödülleri verilmektedir. Bunların dışında sonradan eklenen ödüller: Icon Ödülleri, Bill Finger Ödülleri, Bob Clampett Humanitarian Ödülleri, Russ Maning Ödülleri, Film Festivali Ödülleri. Comic-con, genellikle çizgi romanlar, bilim kurgu, fantastik türdeki filmler ve televizyon dizileri ile ilgili popüler sanatlara ev sahipliği yapan bir fuardır. Zaman ilerledikçe etkileşime girdiği alanlara anime, manga, oyuncaklar, kart oyunları, kutu oyunları, video oyunları, internet çizgi romanları ve fantastik romanlar gibi popüler kültür ürünleri de eklenmiştir.

Comic-Con 2017 görselleri için beklemede kalın.

 

2017 Japan Expo Fransa’dan En İyi Cosplayler! – Paris’ten Seçmeler

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.