Bursaspor Da E-Spor Furyasına Katıldı!

Spor Toto Süper Lig’de gösterdiği performans ile Türkiye’nin köklü takımlarından birisi haline gelen Bursaspor kendi sitesinden yaptığı bir açıklama ile e-Spor furyasına katıldığını resmi olarak açıkladı. 

Son zamanda e-Spor alanına olan ilgi bu yöndeki gücün fark edilmesi ile birlikte iyi bir ivme yakaladı. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın League of Legends takımlarını zaten birçoğumuz tanıyoruz. Bu takımların arasına Bursaspor da ekleniyor. Bu gelişme ile Türkiye’de tanınan büyük spor kulüplerinin dördüncüsü e-Spor alanına giriş yapmış oldu.

Bursaspor yaptığı açıklamada Rockville Teknoloji şirketi ile gerçekleştirdikleri iş birliği ile e-Spor alanında faaliyete geçtiklerini resmen duyurdu. Bunun yanında bu alandaki en önemli etkenin kulübün genç kitlesinin e-Spor’a olan yoğun ilgisi olduğu da belirtildi. Şimdilik birçok detay soru işareti taşısa da gerçekleştirilen iş birliği doğrultusunda Nisan ayı içerisinde bir kamuoyu toplantısı gerçekleşecek ve bu toplantıda diğer detaylar paylaşılacak.

Bursaspor Esports’u hangi oyunlarda göreceğiz ?

Paylaşılan bilgilere göre yeni e-Spor kulübünü şimdilik sadece League of Legends oyununda aktif bir şekilde göreceğiz. Şampiyonluk Ligi’nden slot almak yerine yükselme liginden slot alması bekleniyor. Counter Strike: Global Offensive oyunu için herhangi bir çalışma duyurusunda bulunulmadı. Bunun nedeninin Riot Games’in Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösterirken Valve’in Türkiye kapsamında resmi bir hesabı bulunmuyor

LoL | Kış Mevsimi Finalleri (KMF) Yaklaşıyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!