Bu PS4 kolu gerçek mi?

Son Güncelleme Tarihi:

Günler günleri kovaladı ve beklediğimiz güne çok az kaldı. Haftaya, uzun süredir beklediğimiz PlayStation 4 duyurulacak. Bu duyuru için sayılı günler kaldı, fakat günler geçmek bilmiyor. PS4 için bugün ortaya çıkan bir söylenti ise oyun dünyasına bomba gibi düştü: “PS4’ün gamepad (kol) görüntüsü sızdırıldı mı?”

İlk kez Destructoid’te yayımlanan bu fotoğrafın bir sonraki PS koluna ait olduğu söyleniyor. Prototip şeklinde gösterilen bu kola Dale North‘tan gelen yorum “Bu biraz sahte gibi” şeklinde olsa da şu durumda en gerçek dışı olay bile çok ciddiye alınabilir. Tabii ki fotoğrafla ilgili tüm yorumlar olumsuz yönde de değil. Dale North’un bu olumsuz yorumuna rağmen, ünlü siteler Kotaku ve IGN tam aksi iddiada bulunuyor ve bu kolun tamamiyle gerçek olduğunu söylüyorlar.

NeoGAF ekibi, fotoğrafı yayımlanan bu kolu analiz bile etmiş. Fotoğraftaki düğmelerin ne olabileceğini ok işaretleriyle bizlere gösteren NeoGAF, bu çalışmasına rağmen söylentilere nötr kalmakla yetiniyor.

Bu fotoğraf ile ilgili aklımızı kurcalayan onlarca soru var. Maalesef bu soruları şimdi yanıtlayamıyoruz. Bu nedenle 20 Şubat’ı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!