BOFURI 2. Sezon Onayını Aldı

Itai no wa iya nano de bougyoryoku ni kyokufuri shitai to omoimasu ya da bilinen daha kısa ve akılda kalıcı adıyla BOFURI, ilk sezonda beklentileri karşılayınca geçtiğimiz çarşamba günü 2. sezon onayını aldı. Anime, 8 Ocak’ta Japonya’da gösterime girdi. Funimation, Japonya’da animenin yeni sezonuyla ilgili gösterimi gerçekleştirdi. Aynı zamanda şirket, anime için ekstra bir İngilizce dublaj da yayınlıyor. Böylece global çapta çok daha izlenilebilir olması hedefleniyor.

Shin Oonuma ve Mirai Minato, seriyi Silver Link‘te yönetirken  Fumihiko Shimo dizi kompozisyonundan sorumluydu. Kazuya Hirata ise karakterleri tasarladı ve baş animasyon yönetmeni olarak görev yaptı.

BOFURI

Bir Ölümsüzlük Hikayesi

Anime basitçe Kaede Honjō‘nun, arkadaşı Risa Shiramine tarafından bir sanal gerçeklik MMO oyununa davet edildikten sonra başına gelenleri konu alıyor. Kaede oyunlarla çok haşır neşir değildir. Fakat gerçekten sevmediği bir şey vardır, o da acı çekmek.  Bu yüzden oyuna girer Maple isminde bir karakter yaratır ve sonrasında kazandığı tüm karakter puanlarını “Vitality” (yaşam gücü) üzerine yoğunlaştırmaya karar verir. Bunun sonucunda çok yavaş hareket eder, büyü yapamaz hale gelir. Fakat tüm puanlarını Vitality üzerine harcamasının avantajı olarak “Absolute Defense” adlı güçlü bir defansif yeteneğe ve bunun yanı sıra bir karşı saldırı yeteneğine sahip olur. Artık yeterince ölümsüz olduğunu düşünen Maple maceraya çıkmaya hazırdır.

Bu bahsedilen hikaye Yuumikan tarafından Shōsetsuka ni Narō (Lets Become Novelists) isimli sitede seri haline geldi ve kendisi hala yeni bölümleri yayınlamaya devam ediyor. Hikayenin bilinir bir hale gelmesinden sonra Kadokawa, Eylül 2017’de  hikayeyi basmaya başlayarak popüler bir Light Novel serisine can vermeyi başardı.

Jirō Oimoto, Mayıs 2018’de Kadokawa’nın Comp Ace dergisinde bir manga uyarlaması başlattı. Alışılmışın dışında bir konuya sahip olmasının yanı sıra karakterin şirinliği, animeyi göz önünde tutan unsurlardan biri olsa da animenin kendisi Tate no Yuusha’yı oldukça anımsatıyor. Nitekim kendisi de sadece kalkan kullandığı için benzer özelliklere sahipler. İlk sezonun başarısından sonra 2. sezon da tahmin edilen şekilde ilerlerse 3. bir sezonu görmek bile nasip olabilir.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!