Blizzard, İki Oyununu Sinema ve Televizyona Taşımayı Planlıyor

Son Güncelleme Tarihi:

Activision Blizzard’ın eş-başkanı olarak görev yapan ve aynı zamanda bir film yapımcısı olan Stacey Sher, BBC Newsbeat’e verdiği röportajda Overwatch ve StarCraft oyunları için de film ve TV adaptasyonları üzerine çalıştıklarını açıkladı.

“Her ikisi için de en iyi platformu seçmek için oldukça dikkatli çalışacağız. Ancak fanlar çok hızlı bir sonuç beklememeli. Hata yapmamak için oldukça dikkatli ilerlememiz gerekecek. İnsanlar bu oyunları ve karakterleri çok seviyor ve onlarla olan etkileşimlerinin artmasını istiyor. Oyunların sağladığı hikaye anlatımının ötesine geçmek istiyorlar”

Yakın zamanda Netflix üzerinden yayınlanan Skylanders Academy’nin başarısını da dile getiren Sher, Call of Duty serisini sinemaya taşıyacaklarını belirterek, her oyun için uygun platformun bulunmasının önemini bir kez daha belirtti.

Stacey Sher ve Nick Van Dyk

Projeyi detaylandırmak için oldukça erken bir aşamada olduklarını söyleyen Sher’in yanı sıra Activision Blizzard’ın diğer bir eş başkanı Nick Van Dyk ise bu tarz projelerden, halihazırda bir fan kitlesine sahip olanların .ok daha başarılı olacağını düşündüğünü belirtti.

Henüz, sözü geçen bu projelerden dolayı heyecanlanmak için bir hayli erken. Ancak Overwatch ve Starcraft gibi iki önemli oyunun da hakkını veren bir sinema filmi izleme ihtimali de insanı oldukça heyecanlandırıyor. 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!