BLAST Pro Series’in Yeni Tarihi Onaylandı!

Bilet satışlarının açılmasıyla 1000’den fazla oyun severin Ülker Spor ve Etkinlik Salonu‘nda yerini ayırmasıyla büyük ilgi gören, Türkiye’nin ilk uluslararası CS:GO Turnuvası BLAST Pro Series İstanbul, ülkemizde yapılacak seçimler sebebiyle tarih değişikliğine gitti. Türk espor tarihinin ilk uluslararası Counter Strike turnuvası BLAST Pro Series 29 Eylül‘de İstanbul‘da!

Dünyanın en yeni ve en enerjik organizasyonu BLAST Pro Series, dünya çapında bir Counter-Strike turnuvasını İstanbul‘a getirecek şekilde hazırlanıyor. Geçtiğimiz sene ana akım medyada ve TV’de rekorları kıran ikonik etkinlik için dünyanın en iyi 6 uluslararası CS:GO takımı ile anlaşma sağlandı. Seçimler sebebiyle plan değişikliğine giden BLAST Pro Series, tarih konusunda artık hazır.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu‘nda düzenlenecek olan etkinliğin yeni tarihe taşınması, çok sayıda toplantının ardından RFRSH, Impact34 ve Gaming in Turkey tarafındaki yetkililer, ortaklar, mekan, takımlar ve onların turnuva takvimleri, yayıncılardan temsilcilerle ve yerel destekle yakın işbirliği içinde gerçekleştirildi.

Bettina Kuperman, BLAST Pro Series İstanbul Etkinlik Direktörü, Impac34 CEO’su:

“BLAST Pro Series İstanbul için yeni bir tarih bulduğumuz için çok mutluyuz ve yenilenmiş enerji ile hazırlıkları sürdürüyoruz. RFRSH Entertainment’a ve bizi destekleyen ve bu yıl BLAST Pro Series İstanbul’u gerçeğe dönüştürme planlarımızı düzenlemek için çok çalışmış ekiplere çok müteşekkiriz. Gençlik ve Spor Bakanlığı, mekan, sponsorlarımız, partnerlerimiz ve Türkiye’deki tüm Esports topluluklarından da büyük destek aldık. Bu etkinlik, Türk espor sektörünü yeni bir seviyeye taşıyacak ve Türkiye’yi espor dünya haritası üzerinde sağlam bir yere konumlandıracaktır.”

Jordi Roig, RFRSH Entertainment, BLAST Pro Yapım Sorumlusu:

“BLAST Pro Seriesnin İstanbul’a getirilmesi için çok fazla kaynak ve enerji yatırımı yaptık ve etkinliği duyurduğumuzda, Türk taraftarları ve etrafındaki herkes tarafından mümkün olan en sıcak şekilde karşılandık. Söylemeye gerek yok, genel seçimlerin aynı hafta sonu olacağı duyurulduğunda hepimiz için büyük bir darbe oldu ve bu yıl Türkiye’de BLAST Pro Seriesni yapabilmek için ve bir çözüm yaratabilmek adına gece ve gündüz çalıştık.

Türkiye’ye böyle büyük bir espor etkinliği getiren ilk ekip olmaktan gurur duyuyoruz ve İstanbul’daki kalabalığın, BLAST Pro Seriesni, özel ve sportif anlamda eşsiz kılacak o kalabalığın ambiyansı ve katılımı ile büyülü bir etkinliğe dönüştüreceğinden kuşkumuz yok. İstanbul’da bir hafta sonu sürecek espor etkinliği yapmak için çalışıyoruz ve yerel organizasyonlar ve ortaklarla birlikte faaliyetlerimizi planlamaktayız.

Aynı tarihte başka uluslararası espor etkinlikleri de olacaktır, ancak sadece BLAST Pro Series İstanbul’un mevcut özel konseptiyle öne çıkması için daha fazla kaynak sağlanacak ve tüm dünyanın gözü burada olacak.”

Jordi Roig detaylandırıyor:

“BLAST Pro Series, solondaki taraftarlara, CS:GO’yu çok iyi bilen oyun severlere ve geleneksel espor turnuvalarından çok daha geniş bir kitleye hitap etmek için yaratıldı. BLAST Pro Series İstanbul, Eylül ayından Ocak ayına kadar olan 4 önemli etkinliğin ilki olacak ve İstanbul’da online olarak dijitalde ve televizyondan izleyicilere canlı etkinliklerle rekabetçi eğlence adına yeni standartlar belirleyeceğine inanıyorum.”

Ozan Aydemir, Gaming in Turkey Oyun Ajansı Kurucusu, Sponsorluk ve Pazarlama Ekibi:

“Böylesi büyük bir etkinlik, aynı zamanda Türkiye’nin tanıtımı için de ayrı bir önem taşıyor. Markalarımız için de kendilerini tanıtmak için muhteşem bir fırsatı olduğuna inanıyorum. Ulusal basında ve genel olarak oyuncular arasında çıkacak BLAST Pro Series içerikleri markaları doğrudan CS:GO kitlesiyle bir araya getirecek. Gelecek aylarda BLAST Pro Series İstanbul’u sunacak markaları da duyuracağız. Türkiye’nin ilk uluslararası CS:GO turnuvası BLAST Pro Series İstanbul’da görüşmek üzere, herkesi bekliyoruz!”

Dünya çapında Counter Strike Organizasyonu ve İstanbul’a özel sürprizler

BLAST Pro Series, sadece şimdiye kadarki en büyük espor olayını gerçekleştirmekle kalmıyor aynı zamanda en iyi eğlenceyi ve dünya standartlarında Counter Strike takımlarını Türkiye ve İstanbul’a getiriyor – aynı zamanda henüz ilan edilmeyen bir takım ile yepyeni bir heyecan ve rekabet Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda olacak!

Dünyanın şimdiki 1 numarası Astralis, efsanevi takımlardan NiP ve Virtus.Pro, yerel kahramanlar Space Soldiers olmak üzere 4 takım onaylandı. Önümüzdeki günlerde 2 takımın daha bu büyük mücadeleye dahil edilmesiyle 6 dünya çapında takım, dünyanın en görkemli sahnesinde birbirlerine üstünlük kurmaya çalışarak şampiyon olmak için kıyasıya mücadele edecek.

BLAST Pro Series İstanbul takımları;

Astralis
Ninjas in Pyjamas
Virtus.Pro
Space Soldiers
Karar verilecek – İmza aşamasında dünyaca ünlü bir Espor takımı
Karar verilecek – Sürpriz bir Espor takımı

Turnuva 28 Eylül – 29 Eylül tarihlerinde yapılacak ve grup maçlarının tamamlanmasıyla büyük final 29 Eylül‘de Ülker Spor ve Etkinlik Salonu‘nda oynanacak. 29 Eylül’deki arena etkinliği için biletler mobilet.com adresinden temin edilebilir. Haziran etkinliği için önceden satın alınan biletler yeni tarih için kullanılabilir.

Kapılar 29 Eylül günü öğlen 12‘de açılacak ve etkinliğin akşam saat 22.00‘da bitmesi bekleniyor. Etkinlik, program ve tüm aktiviteler hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki haftalarda duyurulacaktır.

Daha fazla bilgi için:
blastproseries.com
facebook.com/BLASTProSeries
twitter.com/BLASTSeries
hubogi.com/category/blast-pro

Black Desert Online Yarın Steam’de Yerini Alıyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!