Black Mesa’nın Xen Bölümü Hakkında Yeni Bilgiler Yayınlandı!

Son Güncelleme Tarihi:

Son iki nesilde sesini hiç duyurmasa da Half-Life hala oyun dünyasının en çok tanınan isimlerinden biri. Crowbar Collective isimli bağımsız bir geliştirici ekip ise, ilk Half-Life oyununu remake haline getirerek günümüzde de bu ismi canlı tutmaya çalışıyor. Black Mesa isimli remake yapım erken erişim sürümü ile Steam’de mevcut. Yani hala oyunun tamamlanmayan kısımları var. Bu kısımlar da Half-Life’ın en önemli mekanı olan Xen gezegenine ait. Yapımcıların umut vadettiği ve uzun zamandır geliştirilmekte olan Xen gezegeni bölümleri, sürekli bir ertelenme sürecine giriyordu. Geçtiğimiz gün ise geliştirici ekip bu bölümlerin ne durumda olduğunu açıkladı.

Crowbar Collective’in söylediğine göre Xen gezegeni beş adet bölümden oluşmakta. Ve bunların beşi de yakın zamanda test sürecine girecek. Ayrıca Half-Life’ın Xen bölümleri bir saat gibi bir sürede bitirilebiliyorken, Black Mesa’da bulunan Xen’in ilk iki bölümü bile iki saat civarında olacak. Bunun için ne kadar heyecanlı olduklarını dile getiren ekip, bölümlerin ne durumda olduğu hakkında bilgi vermeyi de ihmal etmedi. Remake ekibinin söylediğine göre bir, üç ve beşinci bölümlerin son dokunuşları yapılmakla birlikte, diğer iki bölüm üzerinde hala çalışılıyor. İkinci bölüm Gonarch Mağarası’nın görsel olarak hala biraz törpülenmeye ihtiyacı varken, Nihilanth bölümünün ise oynanış ve animasyon bakımından eksikleri bulunmakta.

Oyunun tam sürüme kavuşacağı bu güncellemenin yayınlanma tarihi henüz verilmedi. Ama bu Kasım ayı Half-Life’ın 20. yıl dönümü olacağından bizim tahminlerimiz o yönde. Ayrıca Crowbar Collective de Kasım ayı için büyük bir şeyler planladığını söylemeden geçmedi.

Resident Evil 2 Remake’in Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!