Black Jack Mangası Live-Action Film Onayı Aldı!

Japon eğlence sitesi Eiga.com, pPerşembe günü yaptığı açıklamada Osamu Tezuka‘nın klasik Black Jack mangasının bir Çin Live-Action aksiyon film uyarlamasına ilham verdiğini bildirdi. Beijing Enlight Pictures, yeni üretim çalışmalarını açıklayan bir basın toplantısında çıkartmayı planladıkları Live-action filmini duyurdu. Beijin Enlight Pictures’ın bağlı kuruluşu Coloroom Pictures arkasında Beijin Enlight Pictures’ın desteği ile çalışmaya başladıklarını belirtti.

Son yıllarda Çin’de animelerin yükselişi ve tabii ki buna doğru orantılı olarak sinemalarında da anime filmerinin başarısının ardından Beijing Enlight Pictures‘ı önümüzdeki beş yıl içinde Black Jack dahil olmak üzere mangaya dayalı 10 canlı aksiyon filmi üretmeyi planladığını açıkladı.

Black Jack

Tezuka’nın orijinal eseri olan Black Jack mangası lisanssız çalışan parlak bir Maverick doktorunu konu odağı yapıyor. Tezuka 1973-1984 yılları arasında Akita Shoten’in haftalık Shonen şampiyonu dergisinde manga yayınladı. Resmi Osamu Tezuka web sitesinde parlak doktorumuzun mangası şöyle anlatılıyor:

“Bu lisanssız ama yetenekli bir cerrah olan Black Jack’in ana karakter olduğu tıbbi bir drama. Görmeye çok alışkın olmadığımız bir konu olduğu için oldukça ilgi çekici. Mükemmel cerrahi teknikle donatılmış Black Jack, her zaman mucizevi bir şekilde ciddi hastaları ve ölümün eşiğinde olanları kurtarmayı başarıyor. Fakat ameliyat için her zaman aşırı bir fiyat talep ediyor, bu yüzden ne kadar yetenekli olursa olsun tıbbi çevrelerde kendisinin varlığı ilgi görmüyor veya tamamen reddediliyor.

Black Jack, hayatını kurtardığı tıbbi asistanı Pinoko ile ıssız vahşi doğada bir klinikte sessizce yaşamını sürdürüyor. Fiyatları ne kadar yüksek olsa da başka doktorların vazgeçtiği hastalar her zaman onu görmeye geliyorlar. O başkaları tarafından vazgeçilen insanların son umudunu temsil ediyor.”

Manga, birden fazla anime uyarlamasına ve diğer içerik oluşturucuların spinofflarına ilham verdi. Manga ayrıca 1977’de bir film, 1981’de bir dizi, 1996’da bir video, 2000’de bir özel ve 2011’de başka bir özel de dahil olmak üzere bir çok Japon Live-Action filme ilham verdi. Anime-manga tarihinde oldukça köklü bir geçmişi bulunan Black Jack, şu zamana kadar çıkmış olan filmlerinin yanı sıra hala yeni çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!