Black Desert Online Türkiye Lansmanı GameX’te!

Son yıllarda grafikleri, karakter yaratma ekranı, oyun tarihinde hiç görülmemiş derinlikte ve detayda ticaret, üretim ve görev alt sistemleri, bilgi ve deneyime dayalı karakter geliştirme metodu ve MMORPG türünde alışık olmadığımız oynanışıyla oyun dünyasında kendinden bir hayli söz ettiren, ama ne yazık ki ülkemizde şimdiye kadar oynanamayan Black Desert Online, GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nda ihtişamlı bir şovla Türkiye lansmanını gerçekleştirecek.

Tam anlamıyla bir MMORPG olan Black Desert Online’da hava durumu dahi bir görsellikten ibaret değil. Tayfun, fırtına, sis gibi doğa olayları oynanış üzerinde gerçekten etkili. Bunun gibi görülmemiş özellikler de oyunun neden yeni nesil MMORPG olarak duyurulduğunu gösteriyor bize. Oyun hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler için rehber ve oynanış videolarını sizlerle paylaşıyoruz.

 

 

Black Desert Online Rehber Videoları

 

MMORPG türüne yeni bir soluk getiren oyun, ülkemizde oynanamıyordu. Haliyle oyuncuların da merak ettiği şeyler bir hayli fazla. Black Desert Online Türkiye ekibi kafadaki soru işaretlerini gidermek adına bir sıkça sorulan sorular gönderisi paylaştı. İşte o gönderi:

 

Merhabalar,

Pearl Abyss şirket politikası gereği, sosyal medya üzerindeki yorumlarınıza ve özel mesajlarınıza yanıt veremiyoruz, sonraki günlerde de veremeyeceğiz. Bize iletmek istediğinizi her türlü soru, sorun, yorum ve eleştirinizi web sayfalarımızın “Bilet Aç” seçeneğini kullanarak iletebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Sıkça sorulan sorularınızdan bazılarını burada cevaplamak istiyoruz.

 

1 – Black Desert Online daha önce neden Türkiye’de yasaklandı ve şimdi açılıyor?

Black Desert Online Türkiye’de hiç yasaklanmadı. Yayımcımız Kakao Games ile yaptığımız anlaşma, Türkiye’yi kapsamıyordu. Bunun sebebi de, Kore ve Türkiye arasındaki özel, tarihi bağlar sebebiyle, Black Desert Online’ı Türk oyuncularına Pearl Abyss olarak, tamamen Türkçe sunma planımızdı. Türkiye, daima önceliklerimiz arasındaydı ve Black Desert Online’ın Türkçe’ye çevrilmesi çalışmalarına çok önce başlamıştık.

2 – Black Desert Online’ı Türkiye’de kim, hangi sunucularda, hangi dilde yayınlayacak?

Black Desert Online Türkiye’de resmi Pearl Abyss sunucularında, Pearl Abyss Türkiye ofisi tarafından, Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanacak.

3 – Başka ülkelerden oyuncular da katılacak mı?

İlerleyen dönemlerde sunucularımıza yeni ülkeler de eklenecek. Fakat Kuzey Amerika – Avrupa sunucularıyla bağlantımız olmayacak. NA-EU sunucularında karakterleri bulunan oyuncular, karakterlerini Türkiye sunucularına taşıyamayacak. Bu uygulamamızın sebebi, Türk oyuncularının oyunun hep birlikte, büyük seviye farkları olmadan, sıfırdan keşfetmelerine olanak verebilmek.

4 – Black Desert Online ücretli mi olacak?

Black Desert Online’ı kişisel hesabınızı açarak oynayabileceksiniz ve hesap açmanız için gerekli paketler ücretli olacak. Paket alımı bir sefere mahsus olacak, aylık üyelik veya ödeme olmayacak.

5 – Black Desert Online Türkiye sunucuları ne zaman açılacak?

Sizleri çok fazla bekletmeyeceğiz. Çalışmalarımız devam ederken, Black Desert Online’la herkesten önce tanışmanız için GameX, Gaming İstanbul gibi dev oyun etkinliklerinde sizlere özel deneme alanları hazırlayacağız, Açık ve Kapalı Beta testlerinde Black Desert Online’ı birlikte oynayacağız.

 

Black Desert Online hakkında daha detaylı bilgi almak, Türkçe sürümü ilk görenlerden ve oynayanlardan biri olmak, özel üretilen Black Desert Online hediyelerini ve paketlerini kazanmak için, GameX 2017’de sizin için kuracağımız dev stantımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Biz, bu büyük projeye sizlerle birlikte imza atacağımız için, sizler kadar heyecanlıyız. İlginize çok teşekkür ederiz.

Black Desert Online Türkiye Ekibi

Pearl Abyss standında neler olacak?

GameX 2017’ye oyuncuların hak ettiği büyüklükte, dev bir stantla katılan Pearl Abyss’in standında Jahrein, Pinti Panda gibi isimler konuk olacak. Cosplay alanı, etkinlik alanı ve deneme alanı olarak ayrılan bölgelerde Multiplayer’ın ünlü ismi Merthan Yalçın’ın sunumuyla yarışlar ve turnuvalar düzenlenecek. Ceyda Doğan Karaş, cosplay alanında Black Desert Online cosplayer’ları ve özel misafirlerle fuar boyunca etkinlikler düzenleyecek. Profesyonel cosplayer’lar, ziyaretçilere Black Desert Online kostümlerini canlı olarak sunacaklar. Oyuncular, Black DesertOnline’ı canlı ve Türkçe olarak deneyebilecekler. Alanları, özellikle de üç alanı birden ziyaret edenlere, yalnızca GameX’e özel üretilen sürpriz hediyeler olacak.

 

Bizler de en az Black Desert Online Türkiye Ekibi kadar heyecanlıyız. GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nda görüşmek üzere!

GameX 2017 Online Bilet Satışlarında İş Bankası Maximum Kart’a %50 İndirim!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!