Black Desert Online İçin Yüksek Seviyeli İnceleme!

Black Desert Online, Pearl Abyss tarafından yapılmış MMORPG tipi bir oyun olarak karşımıza GameX 2017 ile birlikte çıkmıştı. Oyundan önceden haberi olan oyuncular ise IP block yüzünden ülkemizden erişemiyordu. Şu anda en iddialı MMORPG oyunlardan biri olarak 2018’e girmeye hazırlanıyor!

Black Desert Online, çoğu RPG oyuncusunun ilgi odağı olmuş durumda. Akıcı grafikleri ve göz alıcı savaş sahneleri ile muhteşem bir oyun zevki sunuyor oyunculara. Bizler de sizin için bu oyunu yüksek bir seviyeden incelemek istedik.

Öncelikle Black Desert Online tamamen Türkçe bir şekilde karşımıza çıkıyor. Girişi sırasında önce hesap bilgilerimizin girilmesini, ardından iç şifre istiyor. Bu sayede oyuncularının hesap bilgilerinin çalınma riskini biraz daha düşürüyorlar. Karakter yapım ekranında karşımıza yedi farklı sınıf çıkıyor. Her birinin açıklamasını önümüzdeki günlerde Karakter tasarımı ve Başlangıç rehberi ile birlikte yapacağız.

KarakterYapımıKarakter tasarım şemasından bir görüntü

 

Oyunu Avcı Sınıfı bir karakter ile oynuyorum. Avcı, yakın mesafe çarpışmalarında etkili olan bir karakter. Karakter komboları sayesinde kısa sürede ağır hasar verebiliyor. Karakterimi açtığımda kendimi Calpheon bölgesindeki Terkedilmiş Manastır adlı yerde buluyorum. 47-53 seviye arası için güzel tecrübe puanı toplayabileceğimiz bir yer.

Bir arkadaşımın isteği ile Çağırma Parşömeni ile patron yaratık kesmeye gidiyoruz. Çağırma parşömenleri, 45 seviye ve üstü oyuncuların çağırabileceği, günlük ve özel görevlerden alınabilen parşömenler. Patron savaşları için çoğunlukla takım halinde savaşmak öneriliyor çünkü Black Desert Online’da kestiğiniz yaratıklardan düşen item ve para sayısı, sizle birlikte çarpışan arkadaşlarınıza da aynı miktarda düşüyor. Bu sayede Black Desert Online’ın bizler için takım çalışmasını da desteklediğini görüyoruz.

Calpheon bölgesiCalpheon Bölgesi Terkedilmiş Manastır’dan bir görüntü

 

Çağırma Parşömeni’miz ile savaşı başlatacağımız yere geldik. Savaşı belli bir bölgede başlatıyoruz ve üç farklı canavar dalgası ile karşılaşıyoruz. Oyunda yaratıkların saldırıları kesin değil ve bu sayede saldırılardan kaçınmak refleks ve taktik istiyor. Her yaratık, kendi gücüne göre saldırıyor. Örneğin sadece kollar ve tekmeler ile öne saldırı yapanlar, arkadan saldırılarda zayıf ve işlevsiz kalıyor. Üçüncü dalgada Saunil Kuşatma Kaptanı karşımıza çıkıyor. Kuyruğundan dolayı bize çok rahat bir şekilde önlü arkalı saldırılar yapabiliyor, bize de kaçarak anlık saldırılar yapmak kalıyor.

Üç kişi giriştiğimiz patron savaşlarından yarılanmış canlar ile çıkıyoruz. Bu savaşın sonuna canlı ulaşmak güzel bir duygu ve karşılığını fazlasıyla veriyor. Hafıza Parçası adı verdiğimiz item düşüyor klasik dropların yanında. Hafıza Parçası bize kuşanılabilir itemler için maksimum dayanıklılık artışı sağlayabiliyor ya da ortalama 500.000 gümüşe satılabiliyor.

Zorlu dövüşümüzün ardından eksilmiş sağlık iksirlerimizi yenilemek için yola çıkıyoruz. Yolculuk için işaretlenen yere elle yürümek yerine otomatik hareket yaptırabilen kısayol bulunuyor, tabii bu kısayol bazen sağa sola takılıp, yolu uzatmak veya yanlış yerlerden geçmek gibi durumlarla sonuçlanabiliyor.

Ekran AlıntısıYolculuk sırasında kayaya takılan karakterim.

 

Savaşlar, ileri seviyelerde çok sert geçiyor. Bol bol kaçarak, sağlı sollu dalarak ve gerekince vur kaç yaparak savaşmaya başlıyorsunuz. İsterseniz küçük yaratıklar keserek, isterseniz Boss Raid’lere katılarak kendinizi geliştirebiliyor olsanız bile şu anlık oyun sınırı seviye olarak pek yüksek değil. Yakın zamanda yeni haritalar ile birlikte seviye sınırı artışı bekliyoruz. O zamana kadar kendimizi günlük görevler ve patron dövüşleri ile geliştirebiliriz.

Oyunun internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Satın alım yapmak isterseniz yine aynı site üzerinden alışveriş yapabiliyorsunuz.

Bir Esporcunun Hayatı! | Esports Life İnceleme

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!