Bjergsen'ın TSM macerası

Son Güncelleme Tarihi:

League of Legends podyumunun son dönemde gördüğü en başarılı genç yetenekleden biri olan Søren “Bjergsen” Bjerg, Kuzey Amerika’nın League of Legends için açılan resmi elektronik sporlar portalına önemli açıklamalarda bulundu. Biz de bu açıklamalardaki bilgileri bir güzel harmanlayıp siz değerli okurlarımıza sunuyoruz.

Henüz 17 yaşındaki Danimarkalı oyuncu Bjergsen, bir süre önce Ninjas in Pyjamas ekibinden ayrılarak, orta koridorunda Reginald’ın emekli olmasıyla büyük bir boşluk açılan TSM’e dahil olmuştu. Peki oyuncu bu kararı verirken neler düşünmüştü, hangi etmenler Bjergsen’ın TSM’i tercih etmesinde önemli rol oynamıştı?

Bjergsen TSM’in doğru bir tercih olduğuna nasıl ikna oldu?

Bjergsen na.lolesports.com’a yaptığı açıklamalarda, Amerika’ya yaptığı bir ziyaret esnasında, Amerika’yı çok beğendiğini, Amerika’nın gerçekten hoş bir ülke olduğunu dile getiriyor. Danimarka’nın aksine sıcaklığın hiç eksi derecelere düşmediğinden bahseden genç oyuncu, burada Dyrus ile birkaç oyuna girdiğini de sözlerine eklemeden edemiyor.

Bir diğer yandan Bjergsen, izlediği karşılaşmalar boyunca buradaki oyunculardan da fazlasıyla hoşnut olmuş. Hatta bir organizasyonda, TSM’in Lemondogs’a karşı üstün oyunundan da bahseden Danimarkalı, Avrupalı takımların TSM’e karşı olan zafiyetini görünce TSM’in gerçekten iyi olduğu kanısına varmış.

Bjergsen TSM’e dahil olduğunda, oyuncunun hayatında neler değişti?

Bjergsen, tahmin edilebeceği üzere ailesiyle yaşıyan bir oyuncuydu. TSM’e dahil olması, ünlü oyuncunun Kaliforniya macerasının başlamasına sebep olmuştu. Peki ünlü oyuncu bu konuda neler düşünüyordu?

Ailesiyle birlikte yaşadığını için ailesinin yemekleri hazırladığını dile getiren Bjergsen, TSM’e dahil olmasıyla kendi yemeğini kendisinin yaptığı dile getiriyor, TSM’e ait oyun evinin zemin katında yer alan Dyrus’ın odasında uyuduğunu söylüyor. Dyrus ile kalmaktan mutluluk duyduğunu belirten yıldız, bu konudaki birkaç sorununu da bizlerle paylaşıyor: “Dyrus horluyor ve uyurken konuşuyor!

TSM’e alışmak zor olmalı.

“TSM gibi bir takımda yer almak zor değil mi?” şeklinde gelen bir soruya, çoğu oyuncudan farklı bir stile sahip olduklarını belirterek giriyor Bjergsen. Sonrasında, sinerji oluşturmak için takım arkadaşlarıyla beraber, duo Q olarak, dereceli oyunlara girdiğini söylüyor. Bu şekilde, takım arkadaşlarının, kendisinin potansiyalinin yanı sıra nerelerde nasıl hareketler yapabileceklerine kadar kavradıklarını açıklıyor genç oyuncu. Bu da birbirlerine alışmalarının temel noktası gibi görünüyor.

Bjergsen takımda en çok kimlerle konuşuyor?

17 yaşında olması ve takıma yeni dahil olmuş olması Bjergsen’ı biraz çekingen kılabilecek niteliklerden olarak göze çarpıyor. Peki TSM bünyesinde en çok hangi isimler, genç oyuncuyla konuşuyor? Bu konu hakkında da konuşan Bjergsen, takımın destek oyuncusu Alex “Xpecial” Chu ve takımın ormancısı Brian “TheOddOne” Wyllie’nin kendisiyle en çok konuşan takım arkadaşları olduğunu dile getiriyor.

Reginald’ın yerine TSM’e dahil olan Bjergsen’ın Reginald hakkındaki görüşleri neler?

Reginald hakkında da bir şeyler söyleyen Bjergsen, Reginald’ın takımın koçu gibi bir görüntü çizdiğini dile getiriyor ve ekliyor: “Takımın ve benim neler yaptığımı izliyor.”

Bjergsen’ın görüşlerine göre Reginald, oyuncuların neleri iyi yaptığını ve neleri daha iyi yapmaları gerektiğini açıklayan, tam anlamıyla bir koçu haline gelmiş gibi görünüyor.

TSM ile girdiği karşılaşmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Bjergsen, kendisine yönelik yapılan yasaklamaların azaldığını dile getiriyor. Eskiden kendisine yönelik 3 yasaklama gördüğünü belirten genç yıldız, şimdi en fazla iki yasaklamanın kendisine yönelik olduğunu belirtmeden edemiyor.

“Reginald sayesinde mikrodalga fırın kullanmayı öğrendim.”

Reginald’ın emekli olmasıyla TSM’e dahil olduğunu belirttiğimiz Bjergsen, Reginald’ın katkılarıyla mikrodalga fırın kullanmayı öğrenmiş. Mikrodalga fırın kullanımının oldukça basit ve TSM’in evindeki en kolay şeylerden biri olduğunu olduğunu söylüyor Bjergsen.

Görünen o ki Reginald ile Bjergsen iyi bir ikili olmuşlar. Reginald’ın tecrübesi genç yetenek Bjergsen’ın işine çok yarayacak.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!