Beşiktaş Esports’a Ban Şoku!

Son Güncelleme Tarihi:

Beşiktaş esports kulübü Valorant takım oyuncusu Yasin “Nisay” Gök Riot tarafından 12 ay boyunca banlandı. Oyuncunun hile yaptığını tespit ettiklerini duyuran Riot games 12 ay boyunca tüm turnuva ve liglerden oyuncunun men edildiğini açıkladı. Ban sebebi olarak oyuncunun hile yaptığı açıklandı.

Bu açıklamanın ardından Beşiktaş espor kulübü oyuncu ile ilişiklerini kestiğini duyuran bir tweet attı.

Bu açıklamanın ardından Nisay ise şahsi twitter adresinden şu açıklamaları yaptı;

Selamlar,
VCT tarafindan 12 ay boyunca resmi maçlardan banlanmış bulunmaktayım. Öncelikle bu süreçte bana destek olan herkese teşekkür ederim.

Dikkat ederseniz rekabetçi bir maçta üçüncü parti bir yazılımın bulunduğu söyleniyor. Rekabetçi bir maçta “Radiant” olacağım diye hile açacak kadar salak biri değilim. RIOT Games tarafından herhangi bir turnuva da böyle bir şeye rastlamadıklarını söylediler.

Uzun bir süreçten geçtik ve Riot Games ile sürekli bilgi alış verişin deydik. Kendilerinden bize hangi üçüncü parti yazılımı vs kanıt gösterir misiniz dediğimizde, community baskısı altındayız ve göstermeyeceklerini söylediler.

Bir önceki attığım tweet de rankimin düşürüldüğünü fakat hesabımın banlanmadığını görmüştünüz. Bu olaylar dan sonra (community baskısı) hesabımı banlama gereği duymuşlar.

Ben şahsen haksızlığa uğradığımı düşünüyorum, fakat elimden Riot gibi bir şirkete karşı bir şey gelmiyor.

Şüphe ve gündemde yaratılan konuşmalardan dolayı atılmış bir ban olduğu için sadece 12 ay. Eğer hile kullandığımı gerçekten tespit etmiş olsalardı, permanent bir ban uygulanır idi. Akli başında olan herkes bilirki, Hile kullanmış birine 12 ay ban uygulanmaz.

Riot beni “First Strike Türkiye” sonrasında  resmi olarak inceleyip bir şey bulamadıklarını sundu. Bunların screenshotu vs hepsi duruyor.

Riot bana tespit ettikleri üçüncü parti yazılımın ne olduğunun kanıtını göstermesini ve hile olduğunu göstermelerini talep ediyorum.

Elbette beni sevmeyen veya gerçekten hile açtığımı düşünen insanlar vardır/olacaktır fakat bana güvenen ve beni destekleyen kişilere şimdiden teşekkür ediyorum.

Umarım yakın zamanda bu duruma bir açıklık Riot tarafından gelir.

ilerisi için ne olacağını şimdilik bilmiyorum. Bir kaç hafta kafamı dinleyip Riot’la görüşmelere devam edeceğim.

Teşekkürler.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.