Beşiktaş Esports Kadın CS:GO Takımını Duyurdu!

Beşiktaş Esports, RES Gaming ile anlaşarak dünyada kadın CS:GO sahnesine adım atan ilk spor kulübü oluyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinde sıkça konuşulan bu konu resmiyetini kazanmış durumda. Beşiktaş Esports’un resmi Facebook hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre takım Juliano, Vilga, zAAz, Petra ve kr4sylya ile bu yola adımını attı.  CS:GO oyuncuları Juliano’nun Twitter üzerinden attığı Tweet doğrultusunda ekibin Beşiktaş bünyesine dahil olacağını düşünüyordu. Bu düşünce bugün itibariyle kesinleşmiş oldu.

Beşiktaş Esports - Kadın CS:GO Kadrosu

Beşiktaş Esports – Kadın CS:GO Kadrosu

Team Secret‘in kurucusu olan Kemal Sadıkoğlu, yaşanan sıkıntılardan dolayı Team Secret ile bağlarını kopartmıştı ve ardından Dynasty Gaming takımını kurmuştu. Bu takım katıldığı turnuvaların birçoğunu kazanarak başarılı bir takım olarak ismini CS:GO tarihine yazdırmıştı. 18 Ocak tarihinde Dynasty Gaming ile yollarını ayıran kadro, RES Gaming olarak yollarına devam ettiler, ardından Beşiktaş bünyesine dahil oldular.

Beşiktaş Esports Kadın CS:GO Takımı Kadrosu:

– Julia “Juliano” Kiran
– Ksenia “Vilga” Kluenkova
– Zainab “zAAz” Turkai
– Petra “Petra” Stroker
– Anastasia “kr4sylya” Khlobystina

League of Legends’da da Türkiye’de ilk kez takım kuran spor kulübü unvanını elinde bulunduran Beşiktaş’ın ardından, Fenerbahçe ve Galatasaray da bu arenaya girmişti. CS:GO konusunda da benzer adımlar atılmasını umuyoruz.

Nightflyers’ın Fragmanı Ve İlk Görüntüleri Paylaşıldı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!