Rift Rivals | SUP, Virtus Pro’ya ‘Çanakkale Geçilmez’ Dedi

Son Güncelleme Tarihi:

Rift Rivals turnuvasının 1. maçında BAUSuperMassive, Rus devi Virtus Pro ile karşı karşıya geldi. İnanılmaz bir mücadeleye sahne olan maç tam 62 dakika sürdü. Maçın sonunda gülen taraf biz olsak da maç boyunca hop oturup hop kalktık, kimi zaman kaybettiğimizi düşündük ama SUP oyuncuları Moskova’da destan yazdı.

Maçın başlarında oyun dengeli giderken Blitzcrank’in Roket El’ine yakalanan Naru, ilk kanı verdi. Bu noktadan sonra Bot ve Mid lanelerde oyun üstünlüğünü eline geçiren Virtus Pro’da p1noy’un Tristana’sı inanılmaz derecede kasıldı. fabFabulous, Kennen ile güzel oynayarak takımda ayakta kalan isim oldu. İlk ejder olan dağ ejderinin ardından 2.ejder de dağ ejderiydi ve VP ikisini de aldı. Barona yönelen VP, kısa sürede baronu aldı ve iyice yüklenmeye başladı. Virtus Pro destek oyuncusu SaNTaS inanılmaz oyununu sürdürdü.

Baronu iyi kullanamayan takım, SUP’a geri dönme şansını verdi ve fabFabulous’un önderliğinde 22.dakikada oyuna geri döndük. 25. Dakikada alınan alev ejderiile ağırlığını hissettiren ekibimiz ayrık ittirme kompozisyonunun yardımıyla yüklenmeye başladı. Karşılıklı takaslarla geçen 4 dakikanın sonunda Baron ”MERHABAAA” dedi.

Dakika 29’da Baron’un doğmasıyla beraber beklediğimiz an geldi diye düşünürken fab’in yatmasıyla beraber VP Baron’a yöneldi. Baronu 2.kez alan VP yüklenmek isterken fab, p1noy’u almayı başardı ve ardından çıkan TF’nin kazananı BAUSuperMassive oldu. Hemen ejdere yönelen SUP, 32.dakikada Bulut ejderini de aldı.

35. Dakikaya girerken Virtus Pro’nun tuzak denemesi başarısız oldu ve skor verilmeyen bir TF izledik. Devamında Baron’un doğmasıyla beraber Baron’a yönelecekken fab ve Stomaged’in gri ekranı görmesi VP için Baron demek oldu ve 3.Baronu da VP aldı. İnhibitörleri açmaya başlayan Virtus Pro 40.dakikada Kadim Ejderi de aldı ve çift güçlendirme ile saldırmaya başladı. İnanılmaz derecede güçlenen p1noy ile kendine güveni de artan VP saldırmaya devam etti. SUP’un harika savunmasının üstüne Tristana da düşünce bu beklenen anın sinyaliydi. Barona koşar adım giden takımımız 4.Baronu almayı başardı ve çıkan takım savaşından da galip geldi. Orta koridor inhibitörünü de açan takımımız geri dönüp Kadim Ejderhayı da almayı başardı.

Baron güçlendirmesinin etkisinin bitmesiyle harekete geçen Virtus Pro orta koridor inhibitörünü açmayı başardı. Üstüne fabFabulous düşünce VP kendisinin 4. maçın 5. Baronunu da aldı. İnanılmaz bir biçimde güçlenen Rus ekibi 3 koldan inhibitörleri açıp çifter süper minyonla 7 cihan birleşip üstümüze gelmeye başladı. Takım kompozisyonunun etkisiyle minyon dalgalarını hızlı eriten SUP, ”Çanakkale Geçilmez” dedi ve inanılmaz bir savunma ve çok başarılı bir takım savaşı ile oyunu tersine çevirdi. Orta koridordan atağa geçen ekibimiz önce orta sonra alt koridor inhibitörünü açtı ve rakibimizi geri püskürttü.

Hemen Baron’a yönelen ekibimiz Baron’a başladı ama Virtus Pro riski alıp orta koridordan oyunu bitirmeye yöneldi. Bunun farkına varan takımımız hızlı tepki verdi ve Doxy’i düşüren takımımız karşı saldırıya geçti. Orta koridordan saldıran takımımız Zeitnot, Naru, Tolerant, fabFabulous ve Stomaged’in muhteşem performans gösterdiği maçı bu son takım savaşıyla 62.dakikada almasını bildi. Şampiyonluk Ligi 1-0 öne geçti.

Takımlarımıza Rift Rivals’da bu başarının devamını diliyoruz.

Canlı Yayına Buradan Ulaşabilirsiniz

Türkiye ve Rusya Esporda Rekabet İçin Rift Rivals ile Vadiye İniyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!