Battlefield 5: Yeni Harita Ve Yeni Modlar

Son Güncelleme Tarihi:

Dünyanın önde gelen oyun fuarlarından biri olan E3, Cumartesi akşam 21:00’da EA Games konferansı ile başladı. Konferansın en önemli isimlerinden biri de hiç şüphesiz Battlefield 5 oldu. Çünkü meşhur savaş oyunundan daha önceki oyunlarda görmediğimiz büyük yenilikler duyuruldu.

Battlefield 5’in E3’e girişi kısa bir tanıtım videosu ile gerçekleşti. Ardından iki DICE çalışanı oyunları hakkında detaylı bir konuşma yapmak için sahneye çıktı. Bu sayede önceki oyunlarda bulunan Premium Pass, lootbox gibi para karşılığı ayrıcalık tanıyan içeriklerin Battlefield 5’de olmayacağını öğrendik. EA’in bu tür alışkanlıklardan yavaş yavaş vazgeçmeye başlaması herkesin yüzünü güldürdü. Ancak asıl bomba bunun hemen ardından patladı. Son zamanlarda çevrimiçi oyunlarda oldukça popüler hale gelmiş olan Battle Royale modunun Battlefield 5’de yer alacağı açıklandı. Oyuncu topluluğunun bunu nasıl karşıladığını anlatmak ise biraz zor. Hali hazırda Battle Royale modunu severek oynayan kitle mutlu olsa da, hayranların bir çoğu bundan memnun olmadı. Bu kararın Battlefield 5 için doğru olup olmadığını oyun çıkınca öğreneceğiz.

Ayrıca oyununun yayınlanan videoları ve verilen bilgiler bizlere Battlefield 5’de Norveç cephesinin yer alacağını da gösteriyor. Videoda önce Kuzey Işıkları’nın gösterişli manzarasını, daha sonra ise bu görüntünün önüne geçen savaş uçaklarını görüyoruz. Askerlerin paraşütlerle savaş alanına indiği, tank paletlerinin buz tuttuğu bu haritada dondurucu soğuktaki savaş atmosferi çok iyi yansıtılmış. Cepheye kısa bir bakış attıktan sonra Battlefield 5’in Single Player modu War Stories’den bir kesit görüyoruz. Battlefield 1’de de yer alan ve savaşın farklı cephelerini konu edinen bu mod artık her Battlefield oyununda yer alacak. Henüz bu tek kişilik Norveç bölümü hakkında pek fazla detay verilmedi. Ancak bugün gerçekleşecek Microsoft konferansında bu hikaye hakkında yeni detaylar öğreneceğiz. Hikayenin tam olarak geçtiği yer ise Norveç’in Narvik şehri. Tarih ise 9 Nisan 1940.

Battlefield 5 hakkında bir başka gelişme ise oyunun Grand Operations isimli multiplayer modu. Bu modda takımlardan biri uçaklardan atlayıp düşman hattına saldırırken, diğer takım da bölgesini gelen saldırıya karşı korumakla yükümlü. Asıl ilginç olan şey ise Grand Operations modunun dört günden oluşması. Her günde takımlara bir başka görev verilecek ve saldıran takımın başarısına göre diğer güne geçilecek. Dördüncü günde ise son mücadele verilecek ve yeniden doğma hakkı olmayacak. Yani diken üstünde geçen bir final diyebiliriz. Yayınlanan oynanış videosunda Norveç haritasındaki Grand Operations modunun  ilk iki gününe daha yakından bakıyoruz.

Battlefield 5 önümüzdeki sonbahar PC, Playstation 4 ve Xbox One için raflardaki yerini alacak.

Playstation’da Days Of Play Heyecanı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!