Battlefield 2042 En Çok Nefret Edilen Oyunlardan Biri Oldu!

Son Güncelleme Tarihi:

Geçtiğimiz günlerde çıkış yapan Battlefield 2042, Steam’de olumsuz eleştirilere maruz kalarak yoğun bir tepki altında kaldı.

Battlefield 2042 En Çok Nefret Edilen Oyunlardan Biri Oldu!

An itibariyle Steam üzerinde 37,780 adet inceleme yapılan Battlefield 2042 için bu eleştirilerin sadece %27’si olumlu oldu. %73 oranında olumsuz eleştiri alarak Steam’de en çok nefret edilen oyunlar arasına giren Battlefield 2042 için tehlike çanları çalmaya başladı.

Bu gelen yoğun tepkilerin aslında birden fazla sebebi mevcut. Bunlardan birisi, oyunun çok fazla teknik sorun yaşaması ve performans problemlerinin oldukça fazla olması olarak belirtilebilir. Battlefield 1 ve 5 oyunlarında olmadığı kadar fazla teknik sorun yaşayan Battlefield 2042, oynanış deneyimi açısından da bu sebeple vasat kaldı. Bunun yanı sıra Battlefield serisine özel olan bazı oynanış detaylarına da oyunda yer verilmemesi, hayranları çileden çıkardı. Bunun gibi sorunlar da üst üste binince, hayranlar tarafından olumsuz eleştiri yağmuru başladı. Oyuna Metacritic üzerinden de pek çok olumsuz yorum yapıldı ve oyunun puanı, kademeli olarak düşüşe geçti.

Oyunun muhtemelen düzelmesi çok uzun bir süre alacak. Son dönemde yaşadığımız Cyberpunk 2077, GTA The Trilogy ve eFootball 2022 oyunları ile ilgili hayal kırıklığı yaratan piyasaya çıkış süreçlerinin bir benzerini de bu oyunda yaşamış olduk. DICE cephesinden bu konu ile alakalı nasıl bir müdahale yapılacağını da ilerleyen günlerde göreceğiz.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.