Baldur’s Gate 3 Lansman Fragmanı Ortaya Çıktı: Yepyeni Detaylarla Dolu!

Larian Studios, heyecanla beklenen Baldur’s Gate 3 için lansman fragmanını yayınladı ve oyuna dair birçok yeni detayı bizlere sundu.

Son Panel From Hell etkinliğiyle birlikte paylaşılan fragmanda, romantik etkileşimlerden daha önce görülmemiş mekanlara kadar pek çok küçük ayrıntıyı yakalama şansı elde ettik. Geliştiriciler, karakter yaratma sistemi için bir dizi yenilikçi özelliği de duyurdu.

Artık karakter yaşını ayarlamak için “Yaş Ayarlama” seçeneği sunulacak ve çillerden yoğunluk ayarlı beneklere, heterokromi ve vitiligo pigmentasyonuna kadar çeşitli seçenekler sunulacak. Tiefling’ler boynuzlarının ve boynuz uçlarının rengini değiştirebilecekken, Yarım Elfler için de farklı vücut seçenekleri sunulacak. Ayrıca, Ejder Doğan karakterler metalik, çift krom veya sedef tonları gibi kapsamlı özelleştirme seçeneklerine sahip olacaklar.

Fragmanda ayrıca, çoklu sınıf sisteminin yeniden vurgulandığı ve erken erişim sınıflarının her birinin en az bir yeni alt sınıfa sahip olacağı açıklandı. Ancak, tüm sınıflar hemen kullanıma sunulmayacak. Örneğin, Gloomstalker Ranger daha sonra oynanabilir hale gelecek. Her sınıf, kendi benzersiz animasyonlarıyla birlikte gelecek. Dungeons and Dragons tabanlı bu RPG, 170 saatten fazla sinematik içerik sunacak ve Divinity: Original Sin 2’nin yaklaşık dört katı büyüklüğünde olacak.

 

Baldur’s Gate 3, PC platformu için 3 Ağustos’ta, PS5 için ise 6 Eylül’de piyasaya sürülecek. Larian Studios ayrıca, oyunda hedefleri olan yedi oynanabilir kahraman gibi başka detayları da doğruladı. Ayrıca, Karakter Oluşturma sistemi sayesinde kendi özgün karakterinizi yaratabileceksiniz. Son olarak, oyunda 11 farklı ırk, 31 alt ırk, 12 sınıf, 46 alt sınıf ve 600’den fazla büyü seçeneği bulunacak.

Baldur’s Gate 3’ün merakla beklenen lansman fragmanına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.