Ücretsiz Dağıtılan Axiom Verge Çöktü!

Epic Games Store’da 21 Şubat – 7 Mart tarihleri arasında ücretsiz olarak dağıtılacak olan Axiom Verge adlı oyun, dosyalarının eksik olması sebebi ile çöktü.

Epic Games Store, bir süredir ücretsiz oyun dağıtmaya devam ediyor. Bu furyanın son oyunu ise Axiom Verge oldu. Oldu olmasına ama oyunu indirip deneyenler garip bir hata aldı. Oyunun daha başlarında bulunan bir bölüme geçmeye çalışan oyuncular, oyunun birden hata vererek kapanmasıyla karşılaştı. Bunun sebebini araştıran oyuncular ise hatanın, içinde ‘steam’ geçen dosyaların eksik olmasından kaynaklandığını fark ettiler. Birçok forum sitesinde de tartışılan konu üzerine oyunun yapımcısı Tom Happ, sorunu teyit ettiği bir tweet paylaştı.


“Epic Store’da Steam.xnb dosyası eksik olanlar, lütfen kütüphanenizdeki Axiom Verge oyununa gidin ve ayarlardan dosyalarınızı doğrulayın ve güncelleyin. Oyun Epic Store’a gelirken Valve’ın dll dosyalarının ve benzerlerinin olmamasının daha iyi olacağını düşündüm ve bu yüzden içinde Steam geçen dosyaları kaldırdım. Ops!”

Tabi sorun kısa süre sonrasında çözüldü ve oyun artık oynanabilir durumda.

Bakalım Epic Games ve Steam arasındaki bu savaş daha ne kadar büyüyecek. Sanırım oyuncular kazandığı müddetçe devam etmesi çok daha iyi olacak.

Apex Legends Sadece 72 saatte 10 milyon oyuncuya ulaştı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Furkan Necati Ürkmez

Oyun evreninde kendini kaybetmiş ama halinden memnun bir 'Gamer'cık