Avrupa LCS Büyük bir Skandal ile Sarsıldı!

Geçtiğimiz hafta başlayan Avrupa LCS, çok konuşulacak bir skandala konu oldu.  İddialara göre Martin “Deficio” Lynge, SK Gaming’in oyun içi stratejilerini Copenhagen Wolves takımı koçu Karl “Dentist” Krey’e sızdırıyormuş(!). Suçlamalar üzerine Riot Games yaptığı açıklamada bir araştırma başlattıklarını; ancak bilgi sızdırma adına bir delil bulamadıklarını aktardı. Ancak araştırma, Copenhagen Wolves takımının Deficio’ya yönetim kadrosuna katılması için bir teklifte bulunduğunu ortaya çıkardı. Bunun üzerine anlaşmalı ve anlaşmasız oyuncular ile Copenhagen Wolves takımına katılmaları için görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.

Bu olayların ışığında Karl “Dentist” Krey, strateji sızdırma konusunda yaptığı yanlış ve asılsız suçlamalar ile “takımını bilinçli olarak yanlış yönlendirerek, adil olmayan yollar ile avantaj sağlamanın; takım oyunun ve ruhunun bir parçasıymış gibi göstermekten” dolayı 4. haftaya kadar LCS’ten uzaklaştırıldı.

Martin “Deficio” Lynge cephesi için ise, bir Riot çalışanı olarak ondan beklenen yüksek standartlara ve dürüstlük olgularına yakışır davranamadığı için, anlaşmalı ve anlaşmasız oyuncuların kararlarını etkilemeye çalışarak LCS ruhuna ve Lig kurallarına aykırı davranışlarından ötürü o da 4. haftaya kadar LCS’ten uzaklaştırıldı.

Buna ek olarak süresiz şekilde Copenhagen Wolves takımının maçlarında sunucu olarak ve 2015-2016 sezonu boyunca hiçbir LCS takımında (oyuncu, koç, müdür vs.) gibi hiçbir pozisyonda yer alamayacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!