Atari iflas mı ediyor?

Son Güncelleme Tarihi:

Pac-Man, Pong, Asteroids gibi oyunları ilk oynadığımız konsol olan Atari’yi duymayan kalmamıştır herhalde. Bir devrin efsanesi olan ve oyun sektöründe çok büyük yeniliklere imza atan firma halen birçok oyun üzerinde çalışmaya devam ediyor, ancak ne yazık ki durum pek iç açıcı değil.

Çocukluğumuzdan bu yana bir efsane olan Atari son zamanlarda çok zorlu bir dönem geçiriyor. Şu anda Zynga ile ortak olarak Pong üzerinde çalışan firma; bir yandan da Rollercoaster Tycoon, Dungeons and Dragons, Centipede: Origins and Outlaw oyunlarının mobil versiyonlarını çıkartmak için uğraşıyor. Fakat ne yazık ki Atari’nin Kuzey Amerika kolu olan Atari US ise iflasını istemek için çoktan başvuruda bulunmuş bile.

Son iki yıldır oldukça gelir kaybeden firmanın hisselerinin değeri de neredeyse 1€ bile etmeyince, iflas kararı kaçınılmaz olmuş. Bu kadar önemli bir şirketin, bu sıkıntıları yaşıyor olması gerçekten üzücü. Atari US, iflasını isteyerek borç yükünden kurtulmayı ve taze bir başlangıç yapmayı planlıyor. Dileriz en kısa sürede istedikleri taze başlangıcı yapar ve eski günlerdeki başarılı günlerini bizlere tekrar yaşatırlar.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!