Uçuşa Geçiyoruz!: Asphalt 9: Legends’a İlk Bakış

Gameloft’un vazgeçilmez serisi Asphalt’ın yeni oyunu Asphalt 9: Legends, 24 Temmuz tarihinde App Store, Google Play ve Windows PC üzerinde yayınlandı. Serinin bir önceki oyunu Asphalt 8’in üzerine oldukça fazla içerik eklenmiş. Bu özelliklerden en önemlisi de TouchDrive teknolojisi. Lafı fazla uzatmadan başlayalım!

Önce oyunun tanıtım videosunu izleyelim:

Nedir bu TouchDrive teknolojisi?

Tam anlamıyla harika bir teknoloji. Diğer kontrollere ek olarak eklenen fakat onlardan biraz daha farklı olan TouchDrive, sizlere sadece ekranı kaydırarak oynama şansını sunuyor. Nasıl mı? Ekranın sağ tarafında bulunan rampaya doğru yol almak istiyorsanız sadece parmağınızı sağa kaydırmanız yeterli, aracınız otomatik olarak rampaya doğru gidecektir.

Asphalt 9: Legends - TouchDrive

Asphalt 9: Legends – TouchDrive

TouchDrive sistemi otomatik sürüş ile destekleniyor, aracınız kendi hakimiyetini kendisi sağlıyor, bu demek olmuyor ki yaptığınız hamleler aracınızın sürüşünü bozmuyor. Kararlarınızı hızlı vermeniz gerekiyor, aksi taktir de aracınız param parça olabilir. 🙂

Grafikler

Asphalt 8’i pek aratmayan oyun, gerek grafikler, gerek efektleri, gerek ise atmosferi olarak bizleri harika grafikleri ile etkiliyor. Araç tasarımları son derece gerçekçi ve etkileyici, aynı şey harita tasarımları için de geçerli. Oyun, bizlere gerçekçi yarış simulatörü deneyimini sonuna kadar sunuyor. Gameloft’un geliştirdiği yeni ve güçlü grafik motoru, HDR ve PBR desteği sayesinde daha akıcı bir görüntü oluşuyor.

Asphalt 9: Legends - Grafikler

Asphalt 9: Legends – Grafikler

Oynanış

Bizlere gayet basit ve kontrolü kolay bir oynanış sunan Asphalt 9: Legends, oynanış rahatlığı ile öne çıkıyor. İstediğimiz kontroller ile oyunu oynayabilmemiz sayesinde oynanış stilini kendimiz belirliyoruz. İlk kez Asphalt 9: Legends’a eklenen TouchDrive teknolojisi ile de oyunu oynamak ayrı bir zevkli oluyor. Yüksek nitro boost özelliği, 360° taklalar ve kendi ekseni etrafında dönme gibi özellikler ile de oyun tadından yenmez hale geliyor.

Asphalt 9: Legends: Oynanış

Asphalt 9: Legends: Oynanış

Araçlar

Oyunda oldukça fazla araç bulunuyor, 40’dan fazla araç mevcut. İlerleyen tarihlerde Gameloft tarafından yeni araçların ekleneceğine dair resmi bir açıklama da yapıldı.

Asphalt 9: Legends - Araçlar

Asphalt 9: Legends – Araçlar

Müzikler

Gerçekten de oynayanları gaza getirdiği söylenebilir. Kulağımızın aşina olduğu müziklerin de bulunduğu liste, oldukça fazla şarkı içeriyor. Genel olarak eğlenceli ve araç sürerken arkada çalması keyif verici müziklerden oluşuyor. 50’ye yakın müziğin bulunduğu liste genel olarak Elektronik müzikleri barındırıyor, ardından bizlere Pop, Rock, D&B ve Trap müzikler eşlik ediyor.

Gel gelelim değerlendirmemize!

Artılar:

+ Grafikleri ve müzikleri
+ TouchDrive teknolojisi
+ Sürüş hissiyatı
+ Türkçe dil desteği
+ Araç sayısının fazlalığı

Eksiler:

– Oyunun optimizasyonu şu anlık her telefona uyumlu değil.

Ayrıca Asphalt 9: Legends oyuncuları oyun içerisinde yer alan yarışmaya katılıp, İtalya seyahatine hak kazanabilecek ve dünyada bir ilk olarak Lamborghini’nin konsept aracı Terzo Millennio’yu da yerinde kullanma şansını yakalayabilecekler!

*Sınırlı süreli etkinlik, oyun içi Terzo Millennio ve oyun içi ödüller, dünya çapında elde edilebilir. İtalya seyahati için yapılacak çekilişe, Avustralya, Belçika, Burma, Brezilya, Küba, İran, İtalya, Malezya, Kuzey Kore, Norveç, Quebec, Sudan, İspanya ve Suriye hariç tüm dünyadan katılınabilir.

Mynet Türkçe İçerik Robotu Geliştiriyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!