Asla unutamayacağımız oyun karakterleri [Galeri]

Son Güncelleme Tarihi:

Oyunlar yaklaşık olarak otuz yıldır var fakat belli oyun karakterleri bizim oyun kültürümüzün ve geçmişimizin büyük bir kısmına sahip. Hatta artık oyun yapımını öğrenebilmeniz için okullar bile var. Oyunlar artık hayatımızın her anında yanımızda. Cep telefonumuzda, bilgisayarlarımızda, tabletlerimizde. Bu oyunlar içerisinden en unutulmaz olan oyun karakterlerini sizler için derlemeye çalıştım.

Unuttuklarım varsa (sizin asla unutamadığınız ama benim unuttuğum gibi) siz de ekleyin 🙂

Mario-and-Luigi-HD-Wallpaper

Mario ve Luigi

Mario ve onun kardeşi Luigi, muhtemelen çağımızın en popüler ve unutulmaz karakterleridirler. Aslında Mario, bütün zamanların en çok satılan ve oynanan oyunu. Mario’nun orinijal NES’ten Wii U’ya 200’den fazla farklı versiyonlarda oyunu bulunuyor.

tumblr_mi71dfU3Pd1qg0b7fo2_1280

Zelda ve Link

Şimdiye kadar yapılmış en popüler RPG’nin yıldızı Link’tir herhalde. Yeşillere bürünmüş Hyrule’lü bir çocuk (ya da genç) olan Link, tüm hayatını, ısrarla kötü Ganon tarafından yakalanan Prenses Zelda’yı kurtarmakla geçirir. Zelda ve Link oyunları en iyi Nintendo oyunu olarak görülür — The Legend of Zelda: Ocarina of Time.

TombRaider_HL_1

Lara Croft

Lara Croft’un en unutulmaz yanının orantısız şekilde büyük olan göğüsleri mi yoksa birilerini tekmeleme yeteneği mi? Her türlü oyun yapımcıları ne yaptıklarını biliyormuş. Kesin olan bir şey varsa oyuncular asla Lara Croft’u unutmayacaktır!

Sonic-1_Screenshot-1

Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog Sega’nın, Mario’nun büyüyen ününe cevap verme yöntemiydi bir nevi. Mario zıplamalarıyla ünlüydü. Sonic’in iyi olduğu tek bir şey vardı; çok çok çok çok hızlı gitmek! Sega Genesis tarafından yapılmış olan orijinal Sonic oyunları, fazlasıyla güzel ve zekice yapılmış dizayna sahipti. Modern olan oyunları o denli güzel olmasa da Sonic’te asla unutulmayacaklar arasında.

two-thrones-dark-prince-free-of-persia-the-in-313988

Pers Prensi

Özellikle Two Thrones’daki şeytani haline vurulduğum karakter. Ne zaman duvarlarda yürüyen, oradan oraya hoplayıp zıplayan birini görsem Pers Prensi gelir aklıma. Oyuna o denli hayrandım ki, iyi yapılmış olmasına rağmen, filiminde bir ton saçmalık ve yanlış anlatılmış şeyler olduğunu savundum uzun süre. (Hala savunurum aslında 🙂

20110526012815!Ash_Pikachu

Pikaçu

Pokemonlar arasında en ünlü olanı Pikaçu’dur. (Bana göre Charizard olmasına rağmen 🙁 ) Pika-pika diyerek ortalarda dolaşan, bütün tatlılığıyla ne kadar düşmanı varsa elektrikle çarpan bu Pokemon oyun ve anime tarihinde en sevilendir kesinlikle. Parlak sarı tüyleri ve kıpkırmızı yanaklarıyla çıktığı günden beri hiç unutulmamıştır.

Megaman_11_poster__by_xamoel

Mega Man

Mega Man ilk olarak 1987’de kendi adıyla yapılan oyunuyla ortaya çıktı. O zamandan beri birçok devam oyunu yapıldı ve hepsinde mavi kıyafetiyle tanınıyordu. Ayrıca Mega Man, Wii U için yeni gelecek olan Super Smash Bros. oyununun da yıldızı olacak.

half_life_2_009-1280x1024

Gordon Freeman

Dr. Gordon Freeman Half Life serisinin yıldızı ve kahramanıdır. Oyun FPS olduğundan dolayı Gordon Freeman’ı sadece reklamlarda ya da oyun kapaklarında görüyorduk. Böyle olsa bile o sevilen bir karakterdi, hatta oyuncular kendilerini onun yerine koyarlardı ya da o olmayı dilerlerdi; “dünyayı kurtaran bir nerd.”

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!