Artifact: Dota 2 Temalı Dijital Kart Oyunu 28 Kasım’da Steam’da

Valve’nin yeni oyunu olan Artifact 28 Kasım 2018 itibari ile Steam üzerinden elde edilebilecek. Dota 2 teması işlenen dijital kart oyununun 19.99 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

Valve’nin Yeni Gözdesi: Artifact

Dota 2 karakterlerini barındıracak olan Artifact, ilk etapta Linux, MAC ve Windows PC için piyasaya sürülecek gelecek yıl mobil versiyonun Android ve İOS üzerinden satışa çıkarılması bekleniyor. Oynanış açısından oldukça ayrıntı içermesi ve üzerine yoğunlaşma gerektirmesi beklenen oyun 44 karakter ve 280’den fazla kart içerecek. Seattle Pax West 2018’de ilk kez oyuncuların deneyimine sunulacak. Burada gerçekleştirilecek özel bir turnuva ile galip gelen oyuncular oyunun ürünleri ile birlikte oyun satışa sunulduğunda kullanabilecekleri iki adette oyun anahtarı kazanacak.

Artifact

Valve oyunu 1 yıl önce The International’da duyurmuştu. Dota 2 temalı dijital kart oyunu, Magic: The Gathering yaratıcısı Richard Garfield tarafından tasarlandı. Oyun kartları Steam pazarında oyuncular tarafından karışılıklı olarak alınıp satılabilecek. Hali hazırda piyasa birçok ücretsiz kart oyunu içermekte özellikle Hearthstone bu konuda oldukça ilerlemiş durumdayken Valve’nin uzun bir aradan sonra çıkardığı ilk oyun olan Artifact’ın piyasaya nasıl bir giriş yapcağı merak konusu.

Dünyanın İlk Espor Temalı Filmi İyi Oyun’un Kadrosu Açıklandı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!