Armored Core 6, Denuvo Yerine Arxan ve EAC ile Korsanlara Karşı Önlem Alıyor!

Armored Core 6: Fires of Rubicon’un geliştiricileri, beklenen oyuna yönelik önemli bir güvenlik adımı attıklarını duyurdu. Bu aksiyon dolu mecha savaşı oyunu, bilgisayar korsanlarından ve hilecilerden korunmak için gelişmiş bir sistemle donatılıyor.

FromSoftware imzası taşıyan Armored Core 6: Fires of Rubicon, hem oyun severlerin hem de geliştiricilerin heyecanla beklediği bir yapım. Oyunun çıkışına az bir süre kala, geliştirici ekip oyunun Steam sayfasında kullanılacak güvenlik özelliklerini açıkladı. Oyunda, hem Arxan hem de Easy Anti-Cheat (EAC) sistemlerinin kullanılacağını doğruladı.

Armored Core 6, Denuvo Yerine Arxan ve EAC ile Korsanlara Karşı Önlem Alıyor!

 

Arxan, popüler DRM aracı Denuvo’ya benzer bir şekilde çalışan ve Street Fighter 6, PayDay 3 gibi oyunlarda kullanılan bir yazılımdır. Bu sistem, oyun dosyalarında yapılan değişikliklere karşı etkili bir koruma sağlamayı amaçlar. Easy Anti-Cheat ise hilelere karşı koruma sağlamak amacıyla kullanılan bir yazılımdır.

Geliştiriciler, Armored Core 6’nın önceki oyunlarından biri olan Elden Ring’de sadece Easy Anti-Cheat kullandı. Ancak yeni oyunlarında daha kapsamlı bir güvenlik sağlamak adına Arxan ve EAC sistemlerini birleştirme kararı aldılar. Arxan DRM sistemini daha önce kullanmış oyunlar arasında Red Dead Redemption 2, Gears 5, Grand Theft Auto 5, Age of Empires IV ve Call of Duty: Modern Warfare 2 gibi önemli yapımlar bulunuyor.

Armored Core 6: Fires of Rubicon, 25 Ağustos’ta PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 ve PlayStation 5 platformları için çıkacak. Oyunun Steam üzerinde standart ve Deluxe sürümleri bulunuyor. Ancak, oyunun Türkçe dil desteği içermeyeceğini ve Steam üzerinden ön sipariş verilebileceğini de belirtmekte fayda var. Armored Core 6’nın oyun dünyasına kazandıracağı yeni deneyim ve güvenlik önlemleriyle ne kadar etkili bir performans sergileyeceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.