Aria, 15. Yıl Dönümünü Yeni Bir Tiyatro Filmi İle Kutluyor!

Kozue Amano‘nun elinden çıkan Aria mangası, çarşamba günü Mag Garden‘ın Mag comi web sitesinde resmi sayfasından  bir duyuru yaptı. Bu duyuru manganın televizyon anime uyarlamasının 15. yıldönümü kutlamasının, bu kış açılacak yepyeni bir tiyatro filmi olacağını açıkladı.

Yeni film, Athena Sary karakteri olarak Rina Satou‘yu (Maria Watches Over Us (Tsutako Takeshima) A Certain Scientific Railgun (Mikoto Misaka) yayınladı. Satou, önceki Aria uyarlamalarından kalan Tomoko Kawakami‘nin yerini aldı.

Aria the Animation

Right Stuf‘ın Nozomi Entertainment, animasyonu DVD’de yayınladı ve orijinal 2005 Aria the Animation televizyon animesini şu şekilde anlattı:

Akari Mizunashi, 15 yaşındayken, daha önce Mars olarak bilinen su ile kaplı köpüklü bir gezegene gitmek için her şeyini geride bıraktı. 24. yüzyılda insanlar eski yaşanmaz gezegeni kolonileştirmenin bir yolunu buldular.

Akari, her şeyden öte Aquan şehri Neo-Venezia’nın kanallarında dolaşan bir kadın gondolcu “undine” olmak istiyor. Şehrin kendisi Manhome’un (dünya) Venedik şehrinin bir kopyasıdır. Sakinlerin ve turistlerin Neo-Venezia’nın birçok harikalarından en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak için, Aria şirketi olarak adlandırılan gondol üzerinden rehberli turlar sunan şirketler kuruldu. Prestijli Aria şirketi ile eğitimine başlayan Akari, hayalini gerçekleştirme yolunda onu bekleyen zorluklara ayak uydurmayı başarabilecek mi?

Hal Film Maker, 2005 senesinde televizyon dizi Aria the Animation’ı piyasaya sundu ve daha sonra üç televizyon dizisine daha ilham verdi. 2006’da Aria The Natural, 2007’de Aria OVA bölümü olan (Arietta), 2008’de Aria The Origination ve 2015’de Aria the Avvenire seyircilerle buluştu.

Right Stuf, 3 televizyon dizisini ve Kuzey Amerika’da 2007 yılında çıkmış olan OVA’yı İngilizce alt yazılı olarak lisansladı. Nozomi Entertainment, 2017 yılında franchise’daki tüm anime kitlelerini kazanmak için başarılı bir kickstarter kampanyası yürüttü. Bunun sayesinde 3 Mart’ta dublajlı olarak ilk blu-ray diskini yayınladı.

ADV manga, Kozue Amano’nun Kuzey Amerika’daki orijinal Aria manga serisinin toplam 12 cildinin ilk üçünü, ardından Tokyopop ilk altı cildi yayınladı. Tokyopop ayrıca Kuzey Amerika’daki iki ciltlik Aqua Prequel isimli hikayede hatrı sayılır bir yere sahip olan mangayı piyasaya sürdü. Çıkacak olan tiyatro filmi için “kış” dışında tam bir tarih verilmese de bekleyen büyük bir kitle olduğu kesin.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!