Arctic Combat incelemesi

Bugün karşımızda yüksek sistem gereksinimleri istemeyen, fakat piyasadaki devlere rağmen “ben buradayım” diyebilen bir oyun; Arctic Combat var. Son dönemlerde yüksek teknoloji ile hazırlanan bir çok oyun, çoğu oyun severi zor duruma sokmuştu, çünkü performansı yüksek bilgisayarlara ihtiyaç vardı. Arctic Combat hızın ve eğlencenin bir arada bulunduğu, aynı zamanda da düşük gereksinimlerle oynanabilecek bir oyun olarak ortaya çıkıyor.

Oyuna giriş yaptığınız anda Combat Arms’a bağlandığınızı düşünebilirsiniz. Arayüzlerin birbirine çok benzemesinin yanı sıra mağaza, sunucu ve grup sayfalarında değişiklik olduğunu farkedeceksiniz. Abartmak gibi olmasın fakat sunuculara giriş yaptığınızda birden her şey değişecek ve Call of Duty Multiplayer oynuyormuş gibi hissedeceksiniz. Skor tablosu, silahlar, dipçik darbeleri neredeyse aynı olmuş diyebiliriz.

Şu ana kadar FPS türünde birçok oyun denemiş biri olarak, grafiklerin aşırı gelişmiş olduğunu söyleyemem ama bunu dezavantajdan avantaja çeviren yapımcılar, oyunu çok hızlı hale getirerek oyuncuları farklı bir noktadan kendine bağlamaya çalışmış. Kendi katagorisindeki diğer oyunlardan pek bir farkı olmayan oyunun asıl çekici tarafı hızlı olması diyebiliriz. Ayrıca oyunda Türk oyuncuların yoğunlukta olması, neredeyse her sunucuda karşınıza bir ya da iki Türk’ün çıkması oyunu sevdiren nedenlerden biri. Oyunu oynayabilmeniz için öncelikle internet sitesinden indirip daha sonra üyelik almanız gerekiyor. Oyunun ücretsiz oluşu, oyunu denemek amacıyla girmek isteyen kullanıcılara çok büyük olanak sağlıyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Next page
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!