Anime Önerileri #1 – 91 Days

91 Days

Tür: Aksiyon, mafya, dram, tarihi

Bölüm Sayısı: 12 (7.5 adında ilk 7 bölümün özeti özel bölümü de var)

Çıkış Yılı: 2016

 

Animenin opening (açılış) şarkısı gerçekten mükemmel. TK from Ling Tosite Sigure adlı gruptan Signal. Bu grubu Tokyo Ghoul’dan hatırlarsınız. Açılış şarkısı Unravel ile baya bir dillere dolanmıştı. Ayrıca ending (kapanış) şarkısına gelecek olursak da son derece huzur verici ve hoş. Elisa’da Rain or Shine. Çizimler konusunda da Baccano ve Psycho Pass arası nostaljik ama akıcı diyebiliriz.

 

91 Days Konusu

 

Biraz da animenin konusundan bahsedelim. Animemiz İtalya’da geçiyor. İtalya denilince zaten akla direk geldiği gibi mafya ilişkileri üstünden ilerliyor hikaye. İkisi kardeş, üç çocuk evde oyun oynar. Kardeş olmayan evine gitmek için yola koyulur. İki kardeş babaları gelmeden babalarına sürpriz yapmak için dolaba saklanırlar. Baba eve gelir tam çocukları aramak için evde dolanmaya başlamıştır ki kapı çalar. İçeri birkaç kişi girer ve tartışma başlar. Çocukların babası ve annesi ortalığı sakinleştirmeye çalışsa da olay büyür ve çocuklardan biri dayanamaz dolaptan çıkar. Fakat ne yazık ki üçü de orada öldürülür. Diğer çocuk bir şekilde evden kaçar. Mafyalardan biri arkasından ateş etse de isabet ettiremez. Bizim kaçan çocuk büyüyecek ve ailesinin intikamını almak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

 

Animenin sonu var. Havada bırakmıyorlar merak etmeyin. Son derece tatmin edici de diyebilirim sonu için. Mutlaka izlenmesi gereken bir anime.

 

İzleyecek arkadaşlara şimdiden iyi seyirler.

 

Opening

 

Ending

One Piece 20. Yıl İçin Özel Bölüm Geliyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.