Amiga'nın büyüsüne hazır mısınız?

Son Güncelleme Tarihi:

Avusturalyalı bağımsız oyun geliştiricisi Murray Lorden’ın iOS oyunu Rad Skater Apocalypse’in müzikleri 4 parçalık bir EP olarak yayınlandı. Peki bu EP’nin özelliği ne? Neden burada haber yapma ihtiyacı hissettik?

Sidescroller runner tarzındaki oyunda, kaykayımıza binerek grafiti dolu sokaklarda zombilerin ve piksel uzaylıların istilasından dünyayı kurtarmaya çalışıyoruz. Renkli grafikleriyle eski dönem oyunlarını anımsatan Rad Skater’ın müzikleri de Amiga dönemini çağrıştırıyor. Bu müzikleri yapan kişi ise; oyunun geliştiricisi Murray Lorden ile Amiga tutkusu sebebiyle tanışan Türk besteci Güney Özsan. Rad Skater Apocalypse’i merak edenler için oyunun tanıtım videosu:


Global Game Jam İstanbul’daki 3 farklı projede yer alan ve Kerem Tiryaki ile birlikte GGJ İstanbul 2013 @BUG’ın en çok alkış alan oyunu Melodefense‘i yaratan Güney Özsan’ın, Temmuz ayında yayınlanan Rad Skater Apocalypse için yaptığı ve Amiga dönemine ait sesleri barındıran şarkıları arasında “I Miss My Amiga 500” adlı bir bonus track de yer alıyor. Şarkıları aşağıdan dinleyebilirsiniz.

EP’ye iTunes, Bandcamp ya da SoundCloud üzerinden ulaşmak isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Bandcamp: http://bit.ly/XsqiYx (ücretsiz)
SoundCloud: http://bit.ly/11SjngN (ücretsiz)
Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!