Twitch’in Sahibi Amazon’dan Yeni Bilgisayar Oyunu Geliyor!

Bildiğiniz üzere Amazon firması “her şeyde en birinci tedarikçi” unvanını almaya büyük bir gayret gösteriyor. Gamasutranın bildirisine göre Amazon ilk bilgisayar oyununu yapmak için kolları sıvadı ve oyun yapımcılarını aramaya başladı.

Ayrıca bu konuda baya da hırslılar. Oyunlarında “en son teknolojiyi” kullanacaklarını belirten Amazon’un hangi teknolojiyi kullanarak piyasa girecekleri henüz belli değil. Geçtiğimiz günlerde Amazon’un CryEngine 3 oyun motoru ile ilgilendiğine dair söylentiler bir hayli artmıştı. CryEngine 3 ihtimalinin yüksek olmasının yanı sıra Amazon Oyun Stüdyosundan çıkacak oyunun her hangi bir şekilde yayın platformları ile bolca alakası olacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Zira Amazon internet âlemindeki en büyük yayın ve yayıncı platformu olan Twitch’in şu anki sahibi.

Seattle tabanlı stüdyo yaklaşık bir senedir, çoğunlukla mobil oyun ve Amazon’s Fire TV için çalışmalarıyla tanınıyor. Ama bilgisayar oyunu geliştiriciliğine o kadar da uzak değiller. Şuan bildiğimiz kadarıyla Amazonun kanatları altında Far Cry 2 oyununun tasarımcısı Clint Hocking, Portal oyunlarından tanıdığımız Kim Swift ve Half Life 2, The Last of Us, Shadows of Mordor oyunlarının oyun geliştiricileri var.

Amazon oyun sektörüne de ticaret sektörüne bastığı damgayı basabilecek mi merakla bekliyoruz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Buğra Ercan

Aslında Bilkent Üni. CS öğrencisi. Ama çeyrek gamer, yazar, streamer.