Alderamin on the Sky Roman Serisinin 2016’da Animesi Çıkıyor!

alderamin-2016-watermarkKodansha basımı Shounen Sirius dergisinin son sayısında yazar Bokuto Uno ve illüstratörler Sanbasou ile Ryuutetsu yapımı roman Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin (Alderamin on the Sky)’ın 2016’da anime adaptasyonunun çıkacağı duyuruldu.

“Askeri tarihi kurgu” serisinde Katvarna İmparatorluğu, komşusu olan Kioka Cumhuriyeti ile savaş içerisindedir. Katvarna İmparatorluğu’nda yaşayan tembel, kadın hayranı Ikuta savaştan nefret etmektedir, ama bazı nedenlerden dolayı istemeyerek de olsa Yüksek Rütbeli Subay Sınavı’na girer. Hiç kimse 17 yaşındaki bu gencin günün birinde “Büyük Komutan” diye çağırılacağını düşünemezdi. Ikuta savaş içinde yok olmuş bu dünyada mükemmel zekası ile hayatta kalacaktır.

 

Romanın ilk sayısı Haziran 2012’de Kadokawa tarafından yayımlandı. Sanbasou’nun rahatsız olmasından dolayı romanın çizimlerini 6. sayıdan itibaren Ryuutetsu devam ettirmiştir. Romanın son sayısı olan 8. sayı ise 10 Ekim’de yayımlandı. Taiki Kawakami tarafından yapılan manga adaptasyonunun 3. cilti de 10 Ekim’de yayımlandı.

Nmn1Ste

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Deniz Abancı

- Bilgisayar Müh. Öğrencisi - Anime Takipçisi - Çizer - Oyuncu (Genellikle strateji türü hariç)